Dziękujemy służbie zdrowia

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Menel » 04 gru 2021, 20:24

A mi wszystko jedno. Możecie mnie i na Sybir wysłać :lol:
flex pisze:
04 gru 2021, 19:32
Twój wykres jest skutkiem poprzedniego. Skoro są tak niskie nakłady to, siłą rzeczy, nie ma wysokich pensji i chętnych do nauki zawodu. A ci co się szkolą w zawodzie w sporej części emigrują albo harują po 300-400 godzin jak np ratownicy na kontraktach.
No nie. Skoro w Polsce przypada mniej medyków na osobę niż s krajach o porównywalnym poziomie % wydatków PKB, to świadczy to o złym stanie służby zdrowia w ogóle, a nie o pensjach medyków. Ale oczywiście NIE twierdzę, że te są proporcjonalne do zarobków kolegów z innych krajów.

JanPan82
Posty: 233
Rejestracja: 09 mar 2021, 20:40

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: JanPan82 » 04 gru 2021, 20:28

Savras pisze:
04 gru 2021, 11:46
I znowu ta stara spiewka, jak to wszystkiemu winni są ci leniwi lekarze.
Się darmozjadom podwyżki zachciało. Jeszcze czego!!!
A fakt jest taki, że Polska jest w unijnej czołówce jeśli chodzi o niedofinansowanie słuźby zdrowia.
Oczywiście wyższej składni zdrowotnej nikt płacić nie chce.

Obrazek
Tyle że to co wkleiłeś nijak się ma do zarobków lekarzy którzy w Polsce zarabiają naprawdę wysokie pieniądze.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: flex » 04 gru 2021, 20:47

JanPan82 pisze:
04 gru 2021, 20:28

Tyle że to co wkleiłeś nijak się ma do zarobków lekarzy którzy w Polsce zarabiają naprawdę wysokie pieniądze.
Ale wszyscy czy tylko ci na etacie lub na kontraktach, rezydenci albo może lekarze rodzinni albo tylko specjaliści?
Jakieś dane na poparcie tej tezy?
I, zakładając, że masz rację, wniosek jest taki, że przy tak niskich nakładach na służbę zdrowia, personel medyczny poza lekarzami zarabia grosze albo robi za dwóch. Albo jedno i drugie..
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: whocares » 05 gru 2021, 02:36

Savras pisze:
04 gru 2021, 16:54
oczywiście wszyscy manipulują tylko nie ty.
skoro jest tak wspaniale to czemu jest tak chujowo?
Dokonałeś jednej manipulacji - pokazując wydatki na służbe zdrowia na kontynencie w Euro, bez porównania zarobków i nie odniosłeś się do mojego zarzut, i manipulacje ciągniesz dalej. Nieładnie, ale odpowiem Ci na własnym, COVID-owym przykładzie:

Od 15 lat albo dłużej jestem w Luxmed. Mało z tego korzystam, medycyna pracy, może 3 razy okulista. Płacę za to 130 PLN miesięcznie ekstra, plus płaci pracodawca. Zarabiają na mnie nieźle. O poziomie lekarzy luxmed szkoda gadać.
Gdy nabawiłem się COVID-a luxmed zalecił mi .. wietrzenie mieszkania. Nic mi nie pomógł, nawet nie był w stanie wystawić skierowania na test. Za własny test chciał więcej niż w firmach które robiły dla NFZ, ale bez skierowania.
Zapisałem się do lekarza pierwszego kontaktu, którego nie miałem i znalazłem swój POZ (nie wiedziałem gdzie był). Trafiłem na fantastyczną lektarkę, która (telefonicznie) bardzo mi pomogła. Być może uratowała przed szpitalem.

Reasumując: stwierdzenie "państwowa służba zdrowia działa źle, prywatna dobrze" też jest manipulacją. Po prostu tak genialnie sprywatyzowano służbe zdrowia (zgadnijcie kiedy), że:
1) ta prywatna zajmuje się najczęściej prostymi przypadkami, tanie leczenie, koszą na tym kase,
2) ta państwowa oprócz prostego leczenie (katary, grypy itp) ludzi którzy nie biegają do luxmedów i innych prywatnych ma na główie niemal całe ratownictwo, LPR, nocne dyżury i niemal wszystkie ciężkie choroby, nowotwory, kardiologia, transplantacja i szereg rzeczy o których nawet nie mamy pojęcia.
Spróbuj z czymś poważnym przyjść do luxmed. Bardzo szybciutko odeślą Cię do POZ/ państwowej służby zdrowia lub szpitala.

I to prawie cała tajemnica. Prawie, bo w przeciweństwie do Ciebie dodam argument przeciwko swoim argumentom, by być fair: to że ludzie leczą się w luksmedach z lekkich przypadków poniekąd odciąża publiczną służbę zdrowia.

Inna rzecz, że na służbe zdrowia można wydawać i 20% i 30% PKB i tak będzie mało, bo postęp w tej dziedzinie jest niesamowity, a do tego stymulowany postępem w innych branżach (choćby w elektronice, w chemii, w genetyce). I w każdym (niemal) jest narzekanie, szczególnie w tych o licznej populacji.
Np w Niemczech jeżeli masz społeczne ubezpieczenie to tez kilka miesięcy czekasz do specjalisty. Zdziwko?
Ale też możesz mieć prywatne ubezpieczenie obejmujące kartiologię. Kosztuje to majątek, nawet 1000 Euro/miesiąc, no ale co komu po kasie, skoro trumna kieszonek nie ma. I teraz pytanie - ilu polaków stać na wydawanie kilku tysięcy na miesiąc na prywatną służbę zdrowia?

Możem zróbmy ankiete - kto chce dostawać niższa pensje brutto, przy obecnej netto by dzięki temu zwiększyć składkę zdrowotną? Przy okazji COVID był taki pomysł i podniósł się jeden wielki lament.
"Russian warship, go fuck yourself"

JanPan82
Posty: 233
Rejestracja: 09 mar 2021, 20:40

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: JanPan82 » 05 gru 2021, 08:16

flex pisze:
04 gru 2021, 20:47
JanPan82 pisze:
04 gru 2021, 20:28

Tyle że to co wkleiłeś nijak się ma do zarobków lekarzy którzy w Polsce zarabiają naprawdę wysokie pieniądze.
Ale wszyscy czy tylko ci na etacie lub na kontraktach, rezydenci albo może lekarze rodzinni albo tylko specjaliści?
Jakieś dane na poparcie tej tezy?
I, zakładając, że masz rację, wniosek jest taki, że przy tak niskich nakładach na służbę zdrowia, personel medyczny poza lekarzami zarabia grosze albo robi za dwóch. Albo jedno i drugie..
Generalnie wszyscy. Wiadomo że rezydent na początku nie ma kokosów ale to kwestia czasu. Dane na poparcie można znaleźć w sieci, w informacjach medialnych - jak ostatnio o lekarzu z Piły, czy z życia. Mam znajomego lekarza proktologa wiem ile zarabia. Na Polskie warunki są to kwoty bajońskie.
Co do drugiej kwestii zgoda. Co innego są zarobki lekarzy co innego personelu medycznego.

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: mmz » 05 gru 2021, 22:18

JanPan82 pisze:
05 gru 2021, 08:16
(...)
Mam znajomego lekarza proktologa wiem ile zarabia. Na Polskie warunki są to kwoty bajońskie.
(...)
i do tego pracuje dla przyjemności ;)

https://m.youtube.com/watch?v=NQOq7g1FQ84
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

ODPOWIEDZ