Dziękujemy służbie zdrowia

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3052
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Dziękujemy służbie zdrowia

Post autor: mmz » 03 gru 2021, 21:13

To jest temat, który jak nie trafi do odbiorcy, to kaplica. Ja jestem po drugiej stronie barykady, i pomimo, że zaszczepiłem się (ale tylko aby nie trafić na kwarantannę), to nie mam nic za co mógłbym dziękować służbie zdrowia. Wręcz przeciwnie, uważam ich za szkodników. Wiele szkody całej sprawie wyrządzili medycy-cekebryci i politycy. Te teleporady ...
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

TomaszK-T4
Posty: 428
Rejestracja: 28 lut 2020, 22:04

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: TomaszK-T4 » 04 gru 2021, 10:45

mmz pisze:
03 gru 2021, 21:13
To jest temat, który jak nie trafi do odbiorcy, to kaplica. Ja jestem po drugiej stronie barykady, i pomimo, że zaszczepiłem się (ale tylko aby nie trafić na kwarantannę), to nie mam nic za co mógłbym dziękować służbie zdrowia. Wręcz przeciwnie, uważam ich za szkodników. Wiele szkody całej sprawie wyrządzili medycy-cekebryci i politycy. Te teleporady ...
Głos rozsądku. Niestety Polacy są chyba masochistami wybierając swoich rządzących

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 808
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Savras » 04 gru 2021, 11:46

I znowu ta stara spiewka, jak to wszystkiemu winni są ci leniwi lekarze.
Się darmozjadom podwyżki zachciało. Jeszcze czego!!!
A fakt jest taki, że Polska jest w unijnej czołówce jeśli chodzi o niedofinansowanie słuźby zdrowia.
Oczywiście wyższej składni zdrowotnej nikt płacić nie chce.

Obrazek

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Menel » 04 gru 2021, 12:16

Szkoda, że nie ma zestawienia uwzględniającego wszystkie czynniki pośrednie, poczynając od środków z planu Marshalla, a na porównaniu średnich wynagrodzeń w poszczególnych krajach kończąc. Nie mówię, że to manipulacja, ale jakoś dla m.in. paliw da się zrobić rzetelniejsze porównanie.

Awatar użytkownika
Tekila
Posty: 155
Rejestracja: 03 maja 2019, 12:27

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Tekila » 04 gru 2021, 14:01

Bardzo słaby rewers z oklepanym motywem i niezbyt przystającym do obecnej sytuacji w której umierają ludzie..

whocares
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: whocares » 04 gru 2021, 14:29

Savras pisze:
04 gru 2021, 11:46
A fakt jest taki, że Polska jest w unijnej czołówce jeśli chodzi o niedofinansowanie słuźby zdrowia.
Oczywiście wyższej składni zdrowotnej nikt płacić nie chce.
To zestawienie nie ma o tyle sensu, że jest w Euro. Rózna jest siła nabywcza w każdym z państw.

Gdybyś porównał wartości z wykresu do średnich płac w każdym z państw wyrażonych w Euro to miałoby to jakikolwiek walor porównawczy.

Porównywanie wydatków na zdrowie w euro, gdy ludzie w przeliczeniu na euro zarabiają 5-10 razy mniej ma znamiona manipulacji :-).

Gdybyś chciał doprowadzić do sytuacji w której wydatki wyrażone w euro na zdrowie mielibyśmy na poziomie Luxemburga lub Danii to wiesz ile musiałaby stanowić składka na służbę zdrowia? 50 % !
Chciałbyć płacić 50 % pensji co miesiąc na zdrowie? bo ja nie, bo bym ZDROWO umarł z głodu :-).

To że ludzie nie chcą płacić wyższych składek na zdrowie - pełna zgoda. Każdy by chciał mieć super usługi minimalnie za to płacąc.
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 808
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Savras » 04 gru 2021, 16:54

oczywiście wszyscy manipulują tylko nie ty.

tylko skąd się biorą te wielomiesięczne, czy wręcz wieloletnie kolejki do specjalistów czy na zabiegi?
skąd się biorą wielomilionowe długi szpitali?

Obrazek

skoro jest tak wspaniale to czemu jest tak ....?
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021, 10:21 przez meszuzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wymoderowano wulgaryzm

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Menel » 04 gru 2021, 17:12

:shock: Yhmmmm, naprawdę nie rozumiesz dlaczego państwowe przedsiębiorstwa radzą sobie słabo na rynku?

Inwestor87
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:40

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Inwestor87 » 04 gru 2021, 17:25

Savras pisze:
04 gru 2021, 11:46
I znowu ta stara spiewka, jak to wszystkiemu winni są ci leniwi lekarze.
Się darmozjadom podwyżki zachciało. Jeszcze czego!!!
A fakt jest taki, że Polska jest w unijnej czołówce jeśli chodzi o niedofinansowanie słuźby zdrowia.
Oczywiście wyższej składni zdrowotnej nikt płacić nie chce.

Obrazek
A ile mają niby zarabiać? Naucz się i też zarabiaj te grosze. Moja żona Fizjoterapeutka po studiach medycznych do tej pory zarabiała 2tys zł na rękę i jaki był tego sens? Taki, ze ja ją utrzymywałem? Teraz podnieśli jej na 4300zl na rękę przez pandemie. Docelowo ma dojść do 7000tys na rękę po kilku latach i uważam, ze to i tak słabo za tak ciężka pracę. Smieszne zarobki służby zdrowia

Moneta niestety bardzo słaba

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: flex » 04 gru 2021, 17:39

whocares pisze:
04 gru 2021, 14:29

To zestawienie nie ma o tyle sensu, że jest w Euro. Rózna jest siła nabywcza w każdym z państw.

Gdybyś porównał wartości z wykresu do średnich płac w każdym z państw wyrażonych w Euro to miałoby to jakikolwiek walor porównawczy.

Porównywanie wydatków na zdrowie w euro, gdy ludzie w przeliczeniu na euro zarabiają 5-10 razy mniej ma znamiona manipulacji :-).

Gdybyś chciał doprowadzić do sytuacji w której wydatki wyrażone w euro na zdrowie mielibyśmy na poziomie Luxemburga lub Danii to wiesz ile musiałaby stanowić składka na służbę zdrowia? 50 % !
Chciałbyć płacić 50 % pensji co miesiąc na zdrowie? bo ja nie, bo bym ZDROWO umarł z głodu :-).

To że ludzie nie chcą płacić wyższych składek na zdrowie - pełna zgoda. Każdy by chciał mieć super usługi minimalnie za to płacąc.
To może wolisz wydatki na służbę zdrowia jako % PKB?
Tu z 2019 r
Obrazek

Wykres inny a wyniki praktycznie identyczne..
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

CureMen74
Posty: 407
Rejestracja: 28 kwie 2020, 18:06

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: CureMen74 » 04 gru 2021, 18:50

TomaszK-T4 pisze:
04 gru 2021, 10:45
mmz pisze:
03 gru 2021, 21:13
To jest temat, który jak nie trafi do odbiorcy, to kaplica. Ja jestem po drugiej stronie barykady, i pomimo, że zaszczepiłem się (ale tylko aby nie trafić na kwarantannę), to nie mam nic za co mógłbym dziękować służbie zdrowia. Wręcz przeciwnie, uważam ich za szkodników. Wiele szkody całej sprawie wyrządzili medycy-cekebryci i politycy. Te teleporady ...
Głos rozsądku. Niestety Polacy są chyba masochistami wybierając swoich rządzących
Czyli nie jesteś Polakiem i jesteś masochistąąąąąąąąąąąąąąąąąą!

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Menel » 04 gru 2021, 18:58

flex pisze:
04 gru 2021, 17:39
whocares pisze:
04 gru 2021, 14:29

To zestawienie nie ma o tyle sensu, że jest w Euro. Rózna jest siła nabywcza w każdym z państw.

Gdybyś porównał wartości z wykresu do średnich płac w każdym z państw wyrażonych w Euro to miałoby to jakikolwiek walor porównawczy.

Porównywanie wydatków na zdrowie w euro, gdy ludzie w przeliczeniu na euro zarabiają 5-10 razy mniej ma znamiona manipulacji :-).

Gdybyś chciał doprowadzić do sytuacji w której wydatki wyrażone w euro na zdrowie mielibyśmy na poziomie Luxemburga lub Danii to wiesz ile musiałaby stanowić składka na służbę zdrowia? 50 % !
Chciałbyć płacić 50 % pensji co miesiąc na zdrowie? bo ja nie, bo bym ZDROWO umarł z głodu :-).

To że ludzie nie chcą płacić wyższych składek na zdrowie - pełna zgoda. Każdy by chciał mieć super usługi minimalnie za to płacąc.
To może wolisz wydatki na służbę zdrowia jako % PKB?
Tu z 2019 r
Obrazek

Wykres inny a wyniki praktycznie identyczne..
Ten wykres jest uczciwy, ale pokazuje ogólny problem ze służbą zdrowia w Polsce, a nie odniesienie do zarobków pracownika tego sektora. Tu jest co analizować. Bo choćby weźmy pierwszy przykład z brzegu poniżej. Ale to i tak tylko początek żmudnej analizy.
Załączniki
C89CAF2A-4C4E-45F3-AE63-C3A17923E46B.jpeg

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: flex » 04 gru 2021, 19:32

Twój wykres jest skutkiem poprzedniego. Skoro są tak niskie nakłady to, siłą rzeczy, nie ma wysokich pensji i chętnych do nauki zawodu. A ci co się szkolą w zawodzie w sporej części emigrują albo harują po 300-400 godzin jak np ratownicy na kontraktach.

Tu jeszcze nowszy wykres, z którego wynika, że jako jedyni w EU* zmniejszyliśmy procentowo wydatki PKB na służbę zdrowia w 2020 r w stosunku do 2019 r.
Obrazek

* wykres dotyczy tylko tych państw dla których dostępne były dane dal roku 2019 i 2020.

Trochę śmiecimy w wątku o monecie.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
Sorthalan
Posty: 842
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:22

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: Sorthalan » 04 gru 2021, 19:46

Mariusz/Tygrys posprzątajcie proszę te pseudo polityczne wypociny i obdarujcie co po niektórych wakacjami....

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: 10 zł Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19

Post autor: flex » 04 gru 2021, 20:06

To twarde dane potrafią być pseudo polityczne? :)

Przyłączam się do wniosku. Ja poproszę w tropikach :mrgreen:
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

ODPOWIEDZ