Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: brodacz » 10 sty 2022, 08:23

Witam Was. Chcemy razem z wami stworzyć grupę trochę inną niż pozostałe. Nie zależy nam na tysiącach nieaktywnych ludzi, którzy raz zapytają o cenę złotówki z 1991 i tyle ich widziano, lecz na osobach, które tym żyją, szukają kontaktu z pasjonatami podobnymi sobie, i nawet jeśli sami nie dysponują bogatą kolekcją, to potrafią dostrzegać to co wyjątkowe i ciekawe.
Przez kilka dni będziemy budować podstawy funkcjonowania grupy a potem postaramy się ją rozbujać fajnymi licytacjami lub ofertami kup teraz w cenach wyraźnie niższych niż na allegro. Docelowo postaramy się by nie było tu handlu byle czym i w cenach z olx. Szanujmy się i nie wystawiajmy ofert w nadziei, że trafimy jelenia. Takie postępowania będą ścigane na równi niemerytorycznymi wypowiedziami. Zero polityki, religii i handlu dla szybkiego zysku. U nas nie zarobisz na walorach kupionym w nbp 3 dni temu. Jeśli macie znajomych, którzy nie trolują a mogą wnieść coś do grupy to serdecznie ich zapraszamy. https://www.facebook.com/groups/1027375 ... ?ref=share
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5436
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: meszuzel » 10 sty 2022, 08:35

A sądziłem, że jak tam wejdę jako zwykły użytkownik, to wreszcie będę mógł pisać co naprawdę myślę a tu znów ograniczenia :D A tak serio to powodzenia.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: brodacz » 10 sty 2022, 08:42

Ale tam naprawdę moderacja będzie na innym poziomie. Możesz pisać co tylko chcesz, bo wiem, że nie będzie to rozkminianie plastikowej zabawkowej monety "ile może być warta" i "jak kontrola jakości to przegapiła". To przypadku z dziś na innej grupie. Będziemy jedynie tępić ewidentne trolowanie a ludzi wypisujących głupoty regularnie napominać.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Rotmistrz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:11

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: Rotmistrz » 10 sty 2022, 10:53

A po co to, skoro jest forum? Na FB szybko zrobi się syf, w którym nikt nie będzie się mógł odnaleźć. Dlatego to jest ogromna przewaga for, gdzie wpisy są elegancko podzielone na działy, tematy itp. i jest porządek.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: brodacz » 10 sty 2022, 12:10

Zgadzam się, ale tylko częściowo. Znacznie łatwiej mając fejsa odnaleźć grupy numizmatycznej niż nasze forum. Na bieżąco otrzymuje się odpowiedzi na zadane pytanie. Tam w pół roku nalapaliśmy 5k czlonków a tu to marzeniem jest 1k. Spektrum ofert sprzedażowych jest też nieporównywalne.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5436
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: meszuzel » 10 sty 2022, 12:21

FB ma coraz większą rzeszę przeciwników, ale tworzenie grupy, jak to zostało ujęte, Profesjonalnej budzi wielki optymizm. Przecież Ci ludzie mogą trafić i do nas. Kooperacja pomiędzy tym forum a grupą na fejsie może przynieść korzyści dla obu grup. Nie wiem tylko jakie fundamentalne cele przyświecały tworzeniu tej grupy, bo jeśli to ma być handelek pomiędzy uczestnikami, to słabo, ale jeśli merytoryczna dyskusja, to super.
Mimo, ze fb nie oganiam zupełnie, to jestem w gronie tych profesjonalistów.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: brodacz » 10 sty 2022, 13:38

Zamysłem było to, by każdy kto ma trochę pojęcia o numizmatyce a przy okazji jakieś rzeczy na zbyciu sprzedawał je na tej grupie bo na innych większość nie ma pojęcia z czym mają do czynienia. Handel wysłużonym PRL-lem, tramwajowe destrukty, "czytoradary" są taka plagą, że nie jestem w stanie godzic się na publikację takich postów, a admini większość grup nawet nie mają pojęcia z czym mają do czynienia.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5436
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: meszuzel » 10 sty 2022, 14:42

brodacz pisze:
10 sty 2022, 13:38
Zamysłem było to, by każdy kto ma trochę pojęcia o numizmatyce a przy okazji jakieś rzeczy na zbyciu sprzedawał je na tej grupie bo na innych większość nie ma pojęcia z czym mają do czynienia.
Czyli profesjonalny handel. Lekko jestem zawiedziony, ale szczerze życzę aby wyszło coś dobrego.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Misiu
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2020, 14:31

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: Misiu » 10 sty 2022, 14:47

Handel i szybkie proste pytania na grupę, a reszta dyskusji tutaj. Inaczej albo grupa nie wypali, albo forum umrze ;)

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: brodacz » 10 sty 2022, 15:03

Ale to nie ma być konkurencja. Dlatego nigdy nie reklamowałem forum na Fejsie, bo to nie ten target. Tam większość to subskrybenci Zakapiora. Wiedzę czerpią z artykułów w Fakcie i SE. Właśnie z tym chce walczyć.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5436
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: meszuzel » 10 sty 2022, 15:48

Wiesz co był taki gość co walczył z wiatrakami. Sądzę, a wręcz jestem pewien, ze źle do tego podchodzisz. Szansa na to, ze wyprostujesz kręgosłup moralny i ukształtujesz w tych osobach pasję do numizmatyki jest zerowa. Natomiast inicjatywa ciekawa i tak jak wspomniałem, korzyści moze przynieść wszystkim. Oby.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: AlA » 10 sty 2022, 16:22

meszuzel pisze:
10 sty 2022, 15:48
Wiesz co był taki gość co walczył z wiatrakami. Sądzę, a wręcz jestem pewien, ze źle do tego podchodzisz. Szansa na to, ze wyprostujesz kręgosłup moralny i ukształtujesz w tych osobach pasję do numizmatyki jest zerowa. Natomiast inicjatywa ciekawa i tak jak wspomniałem, korzyści moze przynieść wszystkim. Oby.
Ale to nie przedszkole. Niech to będą studia 8-)
Nikt nikogo na siłę tam trzymać nie będzie.
Nie będzie śmietnika bo oferty nie przejdą weryfikacji, no chyba że brodacz masz zamiar zrobić automatyczne dodawanie ofert/pytań?
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: brodacz » 10 sty 2022, 17:42

Zapewniam, że po doświadczeniach na innych grupach najpierw będę strzelał a dopiero potem pytał o treśč posta. Właśnie dlatego budujemy tę grupę bo większość innych ma niewiele wspólnego z numizmatyką, za to ze zbieractwem jak najbardziej.
Jeszcze wskazówka dla osób, które nigdy nie miały konta na Fejsie a chciałyby anonimowo dołączyć. Zarejestrujcie się na fikcyjne dane i dajcie znać, że to wy, bo zupełnych swieżaków ze względów porządkowych przyjmować nie będę.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: Menel » 10 sty 2022, 18:05

To jeszcze ja trzy grosze: formuła fejsbuka nigdy nie będzie konkurencją do forum. Fejsbuk to szybkie i aktywne narzędzie, forum to przeciwwaga z kopalnią wiedzy. Zapraszamy :)

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Tworzymy profesjonalna grupę nimizmatyczną na Fejsie

Post autor: ubelluri ullikummi » 11 sty 2022, 12:57

dolaczylem

ODPOWIEDZ