Cyfrowe waluty z terminem ważności

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Sławomir » 12 kwie 2022, 16:44

A co myślicie drodzy koledzy o perspektywie wprowadzania cyfrowych walut z terminem ważności.
Wiem ze my żyjemy sobie z przeświadczeniem że te metale to bezpieczna przystań, działa to od tysięcy lat więc jesteśmy spokojni. A co jeśli alchemicy finansów szykują na nas taki bat. Co myślicie na ten temat?

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Grześ » 12 kwie 2022, 16:49

Nierealne.
Chyba że wszyscy zdecydujemy że chcemy być baranami idącymi do rzeźni.

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Sławomir » 12 kwie 2022, 18:34

Myślę że wszystko dąży ku temu byśmy właśnie nie musieli decydować

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Pykacz » 12 kwie 2022, 19:46

16-go zdecydowałem że chcę po staremu decydować co dla mnie dobre i w czym oszczędzać i wczoraj doszło 8oz z CoinInvest. W sumie chyba tym samym w starym roku zrobiłem ostatnie poważne zakupy w MM. CoinInvest to inna liga. Przy okazji szukam kapselków do liści bo przyszły w tubce. Jakie najlepsze i gdzie kupić?
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1258
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: tin_foil_hat » 12 kwie 2022, 20:06

Sławomir pisze:
12 kwie 2022, 16:44
A co myślicie drodzy koledzy o perspektywie wprowadzania cyfrowych walut z terminem ważności.
Wiem ze my żyjemy sobie z przeświadczeniem że te metale to bezpieczna przystań, działa to od tysięcy lat więc jesteśmy spokojni. A co jeśli alchemicy finansów szykują na nas taki bat. Co myślicie na ten temat?
to chyba już przesądzone ...



Dodano po 9 minutach 52 sekundach:
Sławomir pisze:
12 kwie 2022, 16:44
A co myślicie drodzy koledzy o perspektywie wprowadzania cyfrowych walut z terminem ważności.
Wiem ze my żyjemy sobie z przeświadczeniem że te metale to bezpieczna przystań, działa to od tysięcy lat więc jesteśmy spokojni. A co jeśli alchemicy finansów szykują na nas taki bat. Co myślicie na ten temat?
termin ważności to jedno ale ograniczenie ważności pieniądza do wybranej kategorii dóbr (np nie będzie można kupić za nie wołowiny a jedynie bug burgery) lub określonej grupy podmiotów sprzedających i powiązanie go z systemem punktów społecznych i indywidualnych praw do emisji CO2 to by dopiero była prawdziwa demokracja ;-)
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Sławomir » 13 kwie 2022, 08:41

Podobno na mocy zwykłego rozporządzenia powstaje w w Polsce system który spina wszystkie dotychczas istniejące bazy danych.
Czyli bazy pesel, ubezpieczeń, bankowości ,komunikacji, sądy, policja, ZUS, skarbówka,poczta i tak dalej a to podejrzewam tylko szkielet nowego systemu, który będzie pozwalał na kontrolę w czasie rzeczywistym.
Więc wydaje mi się że że wracając do naszych metali, patrząc na to co wydarzyło się XX wieku, czyli degradacja srebra i złota z pozycji pieniądza na metal inwestycyjny, ta tendencja pogłębi się i złoto, srebro staną się tylko surowcem przemysłowym.
Oczywiście przewiduję że zostaną gdzieś pochowani zatwardziali bulionowcy tęskniący za starym światem, miejący nadzieję że on wróci ale będą dla nich kary bo przecież przetrzymywanie metali przemysłowych to sabotaż gospodarki i zatrucie CO2 środowiska ( bo trzeba było wydobyć w kopalni nowe) .
Obyśmy nie byli takimi dinozaurami naszych czasów

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5455
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: meszuzel » 13 kwie 2022, 08:55

Grześ pisze:
12 kwie 2022, 16:49
Nierealne.
Chyba że wszyscy zdecydujemy że chcemy być baranami idącymi do rzeźni.
Grześ tylko czy to będzie indywidualna decyzja każdej osoby, czy narzucona konieczność? Niestety ale bedzie to drugie, ... oby nigdy nie.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1258
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: tin_foil_hat » 13 kwie 2022, 13:30

Sławomir pisze:
13 kwie 2022, 08:41
Podobno na mocy zwykłego rozporządzenia powstaje w w Polsce system który spina wszystkie dotychczas istniejące bazy danych.
Czyli bazy pesel, ubezpieczeń, bankowości ,komunikacji, sądy, policja, ZUS, skarbówka,poczta i tak dalej a to podejrzewam tylko szkielet nowego systemu, który będzie pozwalał na kontrolę w czasie rzeczywistym.
Więc wydaje mi się że że wracając do naszych metali, patrząc na to co wydarzyło się XX wieku, czyli degradacja srebra i złota z pozycji pieniądza na metal inwestycyjny, ta tendencja pogłębi się i złoto, srebro staną się tylko surowcem przemysłowym.
Oczywiście przewiduję że zostaną gdzieś pochowani zatwardziali bulionowcy tęskniący za starym światem, miejący nadzieję że on wróci ale będą dla nich kary bo przecież przetrzymywanie metali przemysłowych to sabotaż gospodarki i zatrucie CO2 środowiska ( bo trzeba było wydobyć w kopalni nowe) .
Obyśmy nie byli takimi dinozaurami naszych czasów
i jak będzie wtedy funkcjonował czarny rynek (jedynie wolny rynek w takich okolicznościach) i czy władza nie zacznie tropić uczestników czarnego rynku wśród naszych forumowiczów ;-)
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1258
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: tin_foil_hat » 13 kwie 2022, 20:51

czyżby ten nowy wspaniały świat był właśnie testowany w Szanghaju ?
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Sławomir » 13 kwie 2022, 21:10

Tak czytałem o tym jest tam testowany i tak sobie myślę, oczywiście nie chcę siać defetyzmu wśród zatwardziałych bulionowców. Być może władza dmucha specjalnie te bańkę na metalach by po wprowadzeniu waluty cyfrowej wszyscy zostali z ręką w nocniku. I jak numery za komuny z likwidacją nawisów inflacyjnych, sprzedajecie za cyfrową walutę swe metale za grosze albo czarny rynek i sromotne kary za Co2 i sabotaż gospodarki.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1258
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: tin_foil_hat » 13 kwie 2022, 21:14

jakby władze czytały to od razu mówię, że ja tam panie bulionu nie uważam
zawsze wolałem pomidorową ;-)
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Sławomir » 13 kwie 2022, 21:21

Myślę że władza zrobi skok na metale ale tym razem się do tego tak przygotuje że czarny rynek nie będzie miał miejsca.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1258
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: tin_foil_hat » 13 kwie 2022, 21:27

może jak dobrze pójdzie to akcją będą dowodzić Sasin albo Sławek Nowak
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Wombat
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2021, 13:46

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Wombat » 14 kwie 2022, 17:38

Nie lubię czytać takich czarnych scenariuszy, ale trudno obejść obojętnie jak to dzieje się na naszych oczach. Ogólnie są jeszcze krypto. Poza tym jest "teoria spiskowa", że CBDC (te waluty cyfrowe) początkowo będą mieć korelacje ze złotem, żeby ludzi zaufali nowej walucie :)

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: Cyfrowe waluty z terminem ważności

Post autor: Sławomir » 14 kwie 2022, 21:37

To chyba teoria spiskowa bo któryś z tych Prometeuszy mówił że złoto to barbarzyński relikt.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Ale pocieszenie w tym że w Polsce nic do końca nie wychodzi.

ODPOWIEDZ