Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: ubelluri ullikummi » 08 lut 2023, 14:28

Ten pan bardzo emocjonalnie podchodzi do tego co nieuchronne. Rozsądny człowiek zada sobie trud by głebiej przemyśleć zagadnienie – czy jak się zdenerwuję i nawymyślam morzom i oceanom światowym, i przyłoże im do tego batem przez taflę wody niczym Kserkses, to od tego poziom wody się obniży? Albo czy zawistne wypominanie komuś że przyleciał własnym samolotem zatrzyma suszę w Mozambiku? Proszę bardzo – mam dwie ręce i dwie nogi – jeśli lubię się porównywać i mi szkoda, że inni mają więcej – biorę sie do roboty i dorabiam się.


Zresztą, zamiast z motyką szturmować słońce lepiej zmieniać swoje nawyki! Na szczęście ostatnio przeczytałam, że

„65 proc. Polaków uważa, że władze naszego państwa powinny zezwalać <<dużej lub pewnej liczbie osób>> na przyjazd i zamieszkanie w naszym kraju. Co ważne, mówimy tutaj o osobach innej rasy lub z innej grupy etnicznej.”

W pierwszej kolejności trzeba chyba zaprosić więcej hindusów, żebyśmy się uczyli od nich jak przestawiać sie z dań mięsnych na roślinne, itd.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 956
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: tonyxxl » 08 lut 2023, 16:19

julk1 pisze:
08 lut 2023, 01:09
Wybacz, ale na takim poziomie to nie bede z toba dyskutował.
@Julk1 To wskaż co ci tak nie pasuje, gdzie mijam sie z prawdą

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5440
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: meszuzel » 08 lut 2023, 17:25

ubelluri ullikummi pisze:
08 lut 2023, 14:28

„65 proc. Polaków uważa, że władze naszego państwa powinny zezwalać <<dużej lub pewnej liczbie osób>> na przyjazd i zamieszkanie w naszym kraju. Co ważne, mówimy tutaj o osobach innej rasy lub z innej grupy etnicznej.”

W pierwszej kolejności trzeba chyba zaprosić więcej hindusów, żebyśmy się uczyli od nich jak przestawiać sie z dań mięsnych na roślinne, itd.
Pomijam już daleko idące kontrowersyjne treści jakie tutaj piszesz, ale to jest już kuriozum.
Poprzyj to co napisałeś wiarygodnymi linkami w przeciwnym razie faktycznie zacznę się zastanawiać nad blokadą.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: 0zł » 08 lut 2023, 17:27

meszuzel pisze:
08 lut 2023, 17:25
ubelluri ullikummi pisze:
08 lut 2023, 14:28

„65 proc. Polaków uważa, że władze naszego państwa powinny zezwalać <<dużej lub pewnej liczbie osób>> na przyjazd i zamieszkanie w naszym kraju. Co ważne, mówimy tutaj o osobach innej rasy lub z innej grupy etnicznej.”

W pierwszej kolejności trzeba chyba zaprosić więcej hindusów, żebyśmy się uczyli od nich jak przestawiać sie z dań mięsnych na roślinne, itd.
Pomijam już daleko idące kontrowersyjne treści jakie tutaj piszesz, ale to jest już kuriozum.
Poprzyj to co napisałeś wiarygodnymi linkami w przeciwnym razie faktycznie zacznę się zastanawiać nad blokadą.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,6582694

Awatar użytkownika
Katana78
Posty: 514
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:25

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: Katana78 » 08 lut 2023, 19:11

ubelluri ullikummi pisze:
08 lut 2023, 14:28
W pierwszej kolejności trzeba chyba zaprosić więcej hindusów, żebyśmy się uczyli od nich jak przestawiać sie z dań mięsnych na roślinne, itd.
i na robaki oczywiście - przecież teraz taka narracja panuje
Wszystkie napisane przeze mnie posty stanowią moje osobiste poglądy, nie są one poradą inwestycyjną w rozumieniu prawa i nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, podatkowych czy jakichkolwiek innych.

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1801
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: julk1 » 08 lut 2023, 20:16

tonyxxl pisze:
08 lut 2023, 00:25
Także nie bądzmy zachłanni bo nie trudno sobie za dużo na talerzyk nałożyć, trzeba to jeszcze zmieścić żeby potem nie mieć wzdęcia albo innych nieprzyjemnych gazów.
I całe szczęście że nie rządzi Donek, póki co, bo Niemcy już by mieli idealnie. A Polacy to by mogli co najwyżej łaskawie na rusztowaniu u Niemca zasuwać i to jeszcze ci najlepsi.
Chyba nie sądzisz, ze kogos na forum interesują problem wzdęcia i nie trzymania gazów :lol: lub praca budowlana. Mnie przynajmniej nie. Moze lepiej, abys się udzielał na jakims forum dla znachorów? I powtórze: wiecej nie bede polemizował z taki czy podobnymi argumentami.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5440
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: meszuzel » 08 lut 2023, 20:57

Dzięki za link.
Tylko co z tego wynika? Pytanie zasadnicze jak brzmiało pytanie? Bo mam nieodparte wrażanie, ze było ukierunkowane na sytuacje ukraińską.

Ja w tym temacie kończę. Mi się nie podoba, to jak ma być urządzony świat i nigdy tego nie zaakceptuję. Tym, którym to pasuje życzę smacznego przegryzając mrówki i chrząszcze. Tylko do roboty koniecznie na rowerach a wakacje pod pobliską gruszą. Większa szansa na owady a i przy okazji ślad węglowy niższy.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: 0zł » 08 lut 2023, 21:31

Jego wpisy to czysta ironia, pokazuje absurdy, które teraz wymyślają.

No przynajmniej taką mam nadzieję, że to ironia :lol:

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 956
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: tonyxxl » 08 lut 2023, 23:27

julk1 pisze:
07 lut 2023, 18:34
Tak sie obawiam, że po zakończeniu wojny, Niemiaszki, którzy niewiele pomagają Ukrainie, będą pierwsi, aby zarobić na odbudowie. A Polska, która przyjęła kilka mln Ukraińców i wspomaga ich militarnie i politycznie, zostanie wyślizgana z podziału tortu.
Szkoda że sam, zamiast pół argumenty, podałeś swoje lęki, fobie i kompleksy. Bardzo interesujące. Nałapał byś lajków na portalach anty globalistów albo innych oszołomów.

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: ubelluri ullikummi » 09 lut 2023, 10:45

meszuzel pisze:
08 lut 2023, 20:57
Tylko do roboty koniecznie na rowerach a wakacje pod pobliską gruszą. Większa szansa na owady a i przy okazji ślad węglowy niższy.
Owadow w przyrodzie lata jakby mniej ostatniemi laty, chyba czesciowo wyginely?

Kiedys swiatla reflektorow w samochodzie byly czarne od muszek po nocnej przejazdzce a do otwartego wieczorem okna pchaly sie chmary chrzaszczy i ciem, ale teraz ich tyle nie widac.

Osobiscie uwazam, ze to wina uzywania pestycydow od ktorych te zyjatka zdychaja. Ale zapytaj pierwszego lepszego foliarza i odpowie ze to przez 5G.

Na szczecie powstaja farmy owadow, wiec nie zabraknie.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: 0zł » 09 lut 2023, 13:32

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articl ... e-zmienio/

Zaraz trzeba będzie zgłaszać, że szczypiorek w doniczce na parapecie uprawiasz. Wszystko dla naszego dobra, żeby ludziom się nie chciało bawic w hodowlę i zgłoszenia i żebyśmy wszystko kupowali z koszernych korporacji.

To tez nowoczesne
https://torontosun.com/opinion/columnis ... wo-genders

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1251
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: tin_foil_hat » 09 lut 2023, 17:04

trendy.jpg
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: Sławomir » 09 lut 2023, 22:26

By odbudowywać Ukrainę trzeba mieć gotowe kompleksowe rozwiązania,konsorcja budowlane,w Polsce one są ale ich kapitał polski nie jest.
Polska zyska na tym tyle ile polski robol tam wypracuje a zyski pofruną niewiadomo gdzie.
Jedyne z czego możemy się cieszyć to z tego że tym razem nie jesteśmy najlepsi w tym w czym zawsze byliśmy czyli prowadzeniu wojen na własnym terytorium.

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: ubelluri ullikummi » 09 lut 2023, 23:47

Zawsze uważałam, że jak ktoś nas najedzie powinniśmy zwrócić się w trybie pilnym do agresora o rozstrzygniecie wojny na terytorium neutralnym, np na Madagaskarze albo nad Zatoką Świń. Strona logistyczna mogłaby być wyzwaniem, ale np taka Gotlandia byłaby chyba do przyjęcia, szkoda że nikt nie wpadł na to w 1939.

Jeśli już na tym stanęliśmy, można pójść krok dalej, zamiast przewozić całe armie na Gotlandie wysłałoby się elitarny oddział z każdej strony - kto wygra więcej walk bierze wszystko. Choć rozumiem trudność - gdyby np sowiety przegrały byłby dylemat – spokojnie gotowi byli jeszcze 20 milionów mużików wysłać na śmierć, przede wszystkim na własnym zresztą terytorium, a tu już trzeba kończyć.

Ale pomysł wydaje mi się godnym uwagi w duchu pacyfistycznym. Skoro już o tem, ruch pacyfistyczny ma kolosalne zasługi dla naszej współczesnej doli, chyba obecnie jest trochę niesłusznie zapomniany.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Jaki kierunkowskaz dla świata wybieracie?

Post autor: 0zł » 10 lut 2023, 09:13

Mogą też prowadzić e-wojnę. Niech grają w CSGO czy COD zamiast wszystko rozwalać.
Tylko zbrojeniówka nie zarobi, nikomu to się nie opłaci.

ODPOWIEDZ