Rynki finansowe

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: Rynki finansowe

Post autor: Menel » 08 paź 2021, 20:54

flex pisze:
08 paź 2021, 20:41
Może jednak nie jesteś ze środka? Skoro nie przeszkadzają ci w dyskusji o inflacji polityczne wtręty o opozycji (fakt, jest bylejaka) czy wpływie telewizji, a chcesz rozwiązań na miarę laureata Nobla od byle forumowicza? :mrgreen:
Odpowiem tu, żeby nie robić tasiemca.
Do oceny wystarczy choćby ostatnie parę postów. Przeczytaj jeszcze raz i oceń poziom wypowiedzi Zgrywusa oraz swoich plus Grześka.
Też nie widzę doskonałego remedium, bo brak mi wykształcenia, ale przynajmniej nie udowadniam innym nie podając żadnych argumentów, że się mylą.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Rynki finansowe

Post autor: flex » 08 paź 2021, 21:21

Menel pisze:
08 paź 2021, 20:54
Odpowiem tu, żeby nie robić tasiemca.
Do oceny wystarczy choćby ostatnie parę postów. Przeczytaj jeszcze raz i oceń poziom wypowiedzi Zgrywusa oraz swoich plus Grześka.
Też nie widzę doskonałego remedium, bo brak mi wykształcenia, ale przynajmniej nie udowadniam innym nie podając żadnych argumentów, że się mylą.
Ocena to rzecz zupełnie subiektywna. Każda osoba może to ocenić zupełnie inaczej. I to jest ok.
Dlatego chciałbym tu choć w miarę rzeczowych argumentów, subiektywnych opinii a nie obrazków, wtrętów niezwiązanych z tematem czy memów mówiących dokładnie o niczym. Czy o innej d..pie Maryni.
Gdy zadaję pytanie (w miarę rzeczowe. Oczywiście w moim mniemaniu :mrgreen: ) kompletny brak odpowiedzi na nie i zmiana tematu na kolejne duperele i uniki. Wystarczą zwykłe dane z GUSu :mrgreen:

Skoro nie widzisz doskonałego remedium to może mniej doskonałe? Zdroworozsądkowe? Byle nie usłyszane czy zaczytane z jakichkolwiek mediów.
Skoro nie widzisz remedium to czemu, w dyskusji, oczekujesz od adwersarza takich rozwiązań? Ja też nie mam oficjalnego wykształcenia.
Ja oczekuję, że RPP, której podstawowym celem jest dbanie o stabilność polskiego pieniądza, wykona swoją pracę uczciwie a nie na potrzeby rządu. Ujemne realne stopy procentowe na poziomie 5,3 % to zwykłe okradanie swoich obywateli i jest kompletnie niezgodne z tym do czego RPP zostało powołane...
Podałem wiele argumentów wielokrotnie. Tak jak ten w zdaniu powyżej. Szkoda, że ich nie widzisz.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: Rynki finansowe

Post autor: Menel » 08 paź 2021, 21:33

flex pisze:
08 paź 2021, 21:21
p
Ja oczekuję, że RPP, której podstawowym celem jest dbanie o stabilność polskiego pieniądza o wykonywanie swojej pracy uczciwie a nie na potrzeby rządu. Ujemne realne stopy procentowe na poziomie 5,3 % to zwykłe okradanie swoich obywateli i jest kompletnie niezgodne z tym do czego RPP zostało powołane...
Podałem wiele argumentów wielokrotnie. Tak jak ten w zdaniu powyżej. Szkoda, że ich nie widzisz.
Oczekuję od bywalca tej dyskusji, który zawsze ma coś do powiedzenia. Na pozór to chyba najlepszy adres, o ile nie jesteś krzykaczem.

I to tam wyżej jest poważnym argumentem w tej dyskusji? :shock: Przecież to żądanie śmierdzące poglądami politycznymi.

Ujemne stopy procentowe na poziomie 3% to już nie okradanie? A może 2%?

Efekty decyzji RPP w dłuższej perspektywie też Cię nie interesują?
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 21:35 przez Menel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Rynki finansowe

Post autor: AlA » 08 paź 2021, 21:35

Flex, a tak z innej beczki.
Nie szkoda Ci czasu na pisanie tego wszystkiego?
Jak by nie patrzeć to forum o monetach, zbierasz je?
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Rynki finansowe

Post autor: flex » 08 paź 2021, 21:42

AlA pisze:
08 paź 2021, 21:35
Flex, a tak z innej beczki.
Nie szkoda Ci czasu na pisanie tego wszystkiego?
Jak by nie patrzeć to forum o monetach, zbierasz je?
Rozumiem, ze to pytanie retoryczne? Skoro jednak tu piszę? :)
Z innej beczki. Myślałem, że to forum o monetach, banknotach, kruszcach
, inwestycjach i z działem Hyde Park :idea: Tak tylko czytam nazwy działów.
Skoro jednak szukasz forum tylko o monetach to proponuję TPZN. Tam każda wzmianka o czymkolwiek oprócz monet nie jest koszerna :)
Menel pisze:
08 paź 2021, 21:33
Oczekuję od bywalca tej dyskusji, który zawsze ma coś do powiedzenia. Na pozór to chyba najlepszy adres, o ile nie jesteś krzykaczem.
I to tam wyżej jest poważnym argumentem w tej dyskusji? :shock: Przecież to żądanie śmierdzące poglądami politycznymi.
Ujemne stopy procentowe na poziomie 3% to już nie okradanie? A może 2%?
Efekty decyzji RPP w dłuższej perspektywie też Cię nie interesują?
A oczekuj sobie czego chcesz :mrgreen: . I uważaj za polityczne cokolwiek sobie wymyślisz. Jak każdy tutaj. :)

Kilka razy tu pisałem czego oczekuję od RPP i NBP
Oczekuję, że będą spełniać swoje statutowe obowiązki. Głównie takie o których sami piszą:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityk ... iezna.html
"Narodowy Bank Polski realizuje założenia polityki pieniężnej stanowione przez Radę Polityki Pieniężnej. Podstawowym zadaniem polityki pieniężnej jest utrzymywanie stabilnego poziomu cen."
Czytaj szybko bo szybo treść na ich stronach może się szybko zmienić.
Przepraszam jeżeli to zbyt polityczne dla ciebie.

I oczywiście, efekty RPP i w dłuższym i krótszym okresie mnie interesują ale mogę się ich tylko domyślać. Główne po tym jak to się kiedyś kończyło.
Ale rozumiem, że ty już wiesz jakie będą długotrwałe efekty ich polityki i chcesz się podzielić? :) Chętnie poznam zdanie na temat czy gdy złodziej (tfu, RPP) ukradnie ci 2% to już złodziejstwo czy dopiero przy 3%?
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 22:09 przez flex, łącznie zmieniany 1 raz.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Rynki finansowe

Post autor: AlA » 08 paź 2021, 22:04

Tak retoryczne, byś się chociaż chwilę zastanowił czy warto pisać skoro nie masz odbiorców.

TPZN jest o numizmatyce, a ja zbieram obiegowe.
Mój zbiór na uCoin AluniA

Wladek
Posty: 47
Rejestracja: 23 kwie 2021, 20:39

Re: Rynki finansowe

Post autor: Wladek » 08 paź 2021, 22:19

Odnośnie 20% bezrobocia jak ktoś wcześniej napisał- doskonale ujął to Leszek Miller w Polsacie:
3mln Polaków pracuje w UE i jak nam UE "podziękuje" za współpracę to dwucyfrowe bezrobocie wróci na 100%.
Aktualna władza nie ma nic wspólnego ze spadkiem bezrobocia-po prostu korzystamy z dobrodziejstwa wolnego,europejskiego rynku pracy.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Rynki finansowe

Post autor: flex » 08 paź 2021, 22:20

AlA pisze:
08 paź 2021, 22:04
Tak retoryczne, byś się chociaż chwilę zastanowił czy warto pisać skoro nie masz odbiorców.
Twierdzisz, że pisanie o faktach takich jak jak inflacja, ogłoszonych przez GUS, nie ma odbiorców? Smutne :oops:
Z drugiej strony, skoro jest opozycja ;) na forum to jest odbiór :mrgreen:
TPZN jest o numizmatyce, a ja zbieram obiegowe.
Tylko? Przecież pisałaś, że kupujesz na Allegro rzadszy PRL żeby wymienić na ucoin.net?
To prawie, wybacz brzydkie słowo, inwestycja?
I zapewniam, że obiegowe też zaliczają się do numizmatyki :)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 22:26 przez flex, łącznie zmieniany 1 raz.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: Rynki finansowe

Post autor: Menel » 08 paź 2021, 22:26

flex pisze:
08 paź 2021, 21:42
Oczekuj sobie czego chcesz, jak każdy tutaj i uważaj za polityczne cokolwiek sobie wymyślisz.
Ej, właśnie o taki poziom mi chodzi!
Kilka razy tu pisałem czego oczekuję od RPP i NBP
Oczekuję, że będą spełniać swoje statutowe obowiązki. Głównie takie o których sami piszą:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityk ... iezna.html
"Narodowy Bank Polski realizuje założenia polityki pieniężnej stanowione przez Radę Polityki Pieniężnej. Podstawowym zadaniem polityki pieniężnej jest utrzymywanie stabilnego poziomu cen."
Czytaj szybko bo szybo treść na ich stronach może się szybko zmienić.
Przepraszam jeżeli to zbyt polityczne dla ciebie.
Dziękuję, to nazywam argumentem. Zgadzam się z Tobą. Ostatnie zdanie tego wywodu było bardzo potrzebne.
I oczywiście, efekty RPP i w dłuższym i krótszym okresie mnie interesują ale mogę się tylko domyślać. Główne o tym jak to się kiedyś kńczyło
Ale rozumiem, że ty już wiesz jakie będą długotrwałe efekty ich polityki i chcesz się podzielić? Czekamy :)
Znów bezsensowne ataki. Po co to?
Można próbować chyba przewidywać? Wszystkie te scenariusze były już wymienione. Moim zdaniem najlepiej by było jeszcze przez jakiś czas utrzymać stopy przy zerze aż ceny energii się ustabilizują - to co się dzieje, to kosmos.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Rynki finansowe

Post autor: flex » 08 paź 2021, 22:45

Menel pisze:
08 paź 2021, 22:26
flex pisze:
08 paź 2021, 21:42
Oczekuj sobie czego chcesz, jak każdy tutaj i uważaj za polityczne cokolwiek sobie wymyślisz.
Ej, właśnie o taki poziom mi chodzi!
Kilka razy tu pisałem czego oczekuję od RPP i NBP
Oczekuję, że będą spełniać swoje statutowe obowiązki. Głównie takie o których sami piszą:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityk ... iezna.html
"Narodowy Bank Polski realizuje założenia polityki pieniężnej stanowione przez Radę Polityki Pieniężnej. Podstawowym zadaniem polityki pieniężnej jest utrzymywanie stabilnego poziomu cen."
Czytaj szybko bo szybo treść na ich stronach może się szybko zmienić.
Przepraszam jeżeli to zbyt polityczne dla ciebie.
Dziękuję, to nazywam argumentem. Zgadzam się z Tobą. Ostatnie zdanie tego wywodu było bardzo potrzebne.
I oczywiście, efekty RPP i w dłuższym i krótszym okresie mnie interesują ale mogę się tylko domyślać. Główne o tym jak to się kiedyś kńczyło
Ale rozumiem, że ty już wiesz jakie będą długotrwałe efekty ich polityki i chcesz się podzielić? Czekamy :)
Znów bezsensowne ataki. Po co to?
Można próbować chyba przewidywać? Wszystkie te scenariusze były już wymienione. Moim zdaniem najlepiej by było jeszcze przez jakiś czas utrzymać stopy przy zerze aż ceny energii się ustabilizują - to co się dzieje, to kosmos.
Skoro cytat ze strony NBP jest polityczny to nie wchodź na ich strony.

Bezsensowne ataki? :shock:
Najpierw w dyskusji przedstaw swoje zdanie w temacie, bez zasłaniania się brakiem wykształcenia (jakie jest odpowiednie do wyrażenia swojego zdania?), i dopiero wtedy "oczekuj" zdania od innych.

Jakieś uzasadnienie do tego, że stopy przy zerze bo ceny energii to kosmos? Bo potem te ceny spadną czy jednak wzrosną? I dlaczego?
I od kiedy uzasadnia się wysokość stóp procentowych od cen energii? :shock:
Chyba, że ten wzrost cen energii ma być tymczasowy?
Ustabilizują się na wyższym poziomie cenowym czy jednak spadną i tam się ustabilizują?
Wybacz ale napisałeś ogólniki i muszę dopytać.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Rynki finansowe

Post autor: AlA » 08 paź 2021, 22:59

flex pisze:
08 paź 2021, 22:20
TPZN jest o numizmatyce, a ja zbieram obiegowe.
Tylko? Przecież pisałaś, że kupujesz na Allegro rzadszy PRL żeby wymienić na ucoin.net?
To prawie, wybacz brzydkie słowo, inwestycja?
I zapewniam, że obiegowe też zaliczają się do numizmatyki :)
Oj chyba mamy inne pojęcie numizmatyki. Dla mnie to badanie historii na podstawie monet. A co tu badać w obiegówkach XX w. ? Te PRL co kupuję na all itp. miele przez uCoin, żeby zapełniać kolejne pudełka, te zapełnione zaklejam i do schowka i nie zobaczą słoneczka przez kolejne 15 lat 8-)
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Rynki finansowe

Post autor: 0zł » 08 paź 2021, 23:17

Wybacz ale napisałeś ogólniki i muszę dopytać.
Zadawanie pytań to Twoja specjalność. Napisałeś, że nie masz wykształcenia ekenomicznego, ale nie przeszkadza Ci to krytykować profesora i ekonomistów z RPP samemu właściwie nie mając swojego pomysłu na tą sytuację.

To jak taki Janusz z piwem przed telewizorem "ja bym to strzelił".

To może stopy na 30% ? 1:1 PLN EUR, zarżniemy kredytobiorców, ale przynajmniej produkcja i eksport się zesra, bo nawet palet nie będzie się opłacało zbijać. Co o tym sądzisz? Tylko nie odpowiadaj pytaniem.
próbowałeś kiedyś rozmawiać z analfabetą o ortografii? bo widzę, że tutaj w innym tematyce próbujesz to robić, szkoda czasu ;)
No nie powiem popisałeś się. Można się było spodziewać. Na oknie pewnie przyklejone ***** ***

Najlepiej ponarzekać i nic nie wnieść. Najpierw kwiczą na inflację podnosić stopy, a póżniej będą kwiczeć, że kredytów spłacić nie mogą.

Z takiego globalnego zadłużenia są dwa wyjścia: inflacja, albo wojna.

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: Rynki finansowe

Post autor: Menel » 08 paź 2021, 23:43

flex pisze:
08 paź 2021, 22:45
Menel pisze:
08 paź 2021, 22:26
flex pisze:
08 paź 2021, 21:42
Oczekuj sobie czego chcesz, jak każdy tutaj i uważaj za polityczne cokolwiek sobie wymyślisz.
Ej, właśnie o taki poziom mi chodzi!
Kilka razy tu pisałem czego oczekuję od RPP i NBP
Oczekuję, że będą spełniać swoje statutowe obowiązki. Głównie takie o których sami piszą:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityk ... iezna.html
"Narodowy Bank Polski realizuje założenia polityki pieniężnej stanowione przez Radę Polityki Pieniężnej. Podstawowym zadaniem polityki pieniężnej jest utrzymywanie stabilnego poziomu cen."
Czytaj szybko bo szybo treść na ich stronach może się szybko zmienić.
Przepraszam jeżeli to zbyt polityczne dla ciebie.
Dziękuję, to nazywam argumentem. Zgadzam się z Tobą. Ostatnie zdanie tego wywodu było bardzo potrzebne.
I oczywiście, efekty RPP i w dłuższym i krótszym okresie mnie interesują ale mogę się tylko domyślać. Główne o tym jak to się kiedyś kńczyło
Ale rozumiem, że ty już wiesz jakie będą długotrwałe efekty ich polityki i chcesz się podzielić? Czekamy :)
Znów bezsensowne ataki. Po co to?
Można próbować chyba przewidywać? Wszystkie te scenariusze były już wymienione. Moim zdaniem najlepiej by było jeszcze przez jakiś czas utrzymać stopy przy zerze aż ceny energii się ustabilizują - to co się dzieje, to kosmos.
Skoro cytat ze strony NBP jest polityczny to nie wchodź na ich strony.
Człowieku, opanuj się, przyznałem Ci rację a ty dalej napierasz? Już wiesz dlaczego ta dyskusja tak wygląda?
Bezsensowne ataki? :shock:

Tak, bezsensowne ataki, chyba masz problemy z trzymaniem emocji na wodzy.
Najpierw w dyskusji przedstaw swoje zdanie w temacie, bez zasłaniania się brakiem wykształcenia (jakie jest odpowiednie do wyrażenia swojego zdania?), i dopiero wtedy "oczekuj" zdania od innych.
Chłopie, Ty cały czas będziesz powtarzał to co było 4 posty temu? Naprawdę dziwisz się, że a dyskusja tak wygląda? Prosiłeś o moją opinię…
Jakieś uzasadnienie do tego, że stopy przy zerze bo ceny energii to kosmos? Bo potem te ceny spadną czy jednak wzrosną? I dlaczego?
I od kiedy uzasadnia się wysokość stóp procentowych od cen energii? :shock:
Chyba, że ten wzrost cen energii ma być tymczasowy?
Ustabilizują się na wyższym poziomie cenowym czy jednak spadną i tam się ustabilizują?
Wybacz ale napisałeś ogólniki i muszę dopytać.
…to ją masz. Teraz zadajesz dużo pytań aby wzmocnić efekt wypowiedzi. Ceny energii dla przedsiębiorstw rosną obecnie w bardzo szybkim tempie, ale nie będą rosły w nieskończoność, a nawet jeśli, to i tak próbowałbym dalej odwlekać podwyżki stóp, które mogą zadać cios ostateczny.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Rynki finansowe

Post autor: flex » 08 paź 2021, 23:50

0zł pisze:
08 paź 2021, 23:17

Zadawanie pytań to Twoja specjalność. Napisałeś, że nie masz wykształcenia ekenomicznego, ale nie przeszkadza Ci to krytykować profesora i ekonomistów z RPP samemu właściwie nie mając swojego pomysłu na tą sytuację.

To jak taki Janusz z piwem przed telewizorem "ja bym to strzelił".

To może stopy na 30% ? 1:1 PLN EUR, zarżniemy kredytobiorców, ale przynajmniej produkcja i eksport się zesra, bo nawet palet nie będzie się opłacało zbijać. Co o tym sądzisz? Tylko nie odpowiadaj pytaniem.
Wybacz, że pytam skąd takie a nie inne zapatrywania w danym temacie. Jak pisałem, nie mam oficjalnego wykształcenia ale czytam i uczę się od wielu lat. i dlatego nie wystarczy mi opinia bez uzasadnienia. Skoro twierdzisz, że podwyższenie stóp procentowych o 0,4% przy inflacji 5,8% grozi stagflacją to chciałbym wiedzieć na czym opierasz takie twierdzenia. Zwłaszcza, że produkcja przemysłowa spada drugi miesiąc z rzędu jeszcze przed ogłoszeniem podwyżki stóp?
Nie widzisz różnicy miedzy 0,4% i 30%?
Może by tak dla odmiany, podnieść stopy choćby do wysokości inflacji jak to dawniej bywało? Ja wiem, radykał jestem. Stopy do góry, raty do góry i ten krzyk w mediach o zarzynaniu kredytobiorców. A o kredytodawcach ( de facto oszczędzających) jakoś nie słychać.

próbowałeś kiedyś rozmawiać z analfabetą o ortografii? bo widzę, że tutaj w innym tematyce próbujesz to robić, szkoda czasu ;)
No nie powiem popisałeś się. Można się było spodziewać. Na oknie pewnie przyklejone ***** ***
Litości :D
Najlepiej ponarzekać i nic nie wnieść. Najpierw kwiczą na inflację podnosić stopy, a póżniej będą kwiczeć, że kredytów spłacić nie mogą.

Z takiego globalnego zadłużenia są dwa wyjścia: inflacja, albo wojna.
Nie martw się globalnym zadłużeniem. Martw się naszym.
Inflację już mamy a zadłużanie nadal rośnie (najszybciej od II wojny). To może wojna ze wszystkimi sąsiadami?

Dodano po 12 minutach 58 sekundach:
Menel pisze:
08 paź 2021, 23:43
...
Człowieku, opanuj się, przyznałem Ci rację a ty dalej napierasz? Już wiesz dlaczego ta dyskusja tak wygląda?
...
Pisałeś o ostatnim zdaniu a to było "Przepraszam jeżeli to zbyt polityczne dla ciebie"
Nieporozumienie.
…to ją masz. Teraz zadajesz dużo pytań aby wzmocnić efekt wypowiedzi. Ceny energii dla przedsiębiorstw rosną obecnie w bardzo szybkim tempie, ale nie będą rosły w nieskończoność, a nawet jeśli, to i tak próbowałbym dalej odwlekać podwyżki stóp, które mogą zadać cios ostateczny.
A jak mam się dowiedzieć bez pytań co adwersarz miał na myśli skoro nie uzasadnia swojego zdania w żaden sposób?

Masz rację, ceny energii nie będą rosły w nieskończoność ale niekoniecznie spadną. Na pewno nie przy takich brakach na rynku i nie do zimy.
Jest aż tak źle, że jakiekolwiek podniesienie stóp to cios ostateczny? Przecież premier ogłosił nadwyżkę w budżecie?
https://www.money.pl/gospodarka/nadwyzk ... 5216a.html
Inne kraje przecież podnoszą..
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Rynki finansowe

Post autor: 0zł » 09 paź 2021, 00:06

Tyle pytań, ściana tekstu żeby znów coś sobie dopowiadać.
Lepsza inflacja od stagflacji. Mam nadzieję, że się opamięta z tymi podwyżkami
Cytujesz to co Ci wygodnie.
Nie chodzi wcale o te 0.4% tylko się obawiam, że jak już zaczęli to teraz poleci. Przy 5% i zduszeniu gospodarki będziesz miał już potężne grono bankrutów i to z tego "lepszego" grona co spodnie na karte kredytową kupują, bo przecież pisowcy to i tak tylko na zasiłkach siedzą według Ciebie i tego mędrca z Wrocławia

ODPOWIEDZ