Inwestycje w kryptowaluty

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 951
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: tonyxxl » 02 kwie 2019, 10:47

Wiem że temat nie do końca związany z numizmatyką, no ale jednak chyba warto kontynuować, bo się dzieje tam sporo.
Screenshot_6.jpg
Screenshot_6.jpg (92.63 KiB) Przejrzano 9596 razy
Poz tym wiele sklepów wprowadziło sprzedaż metali za BTC, również w Polsce. Można prawie całkiem anonimowo (zostają ewentualnie dane do wysyłki u dilera) spieniężyć swoje BTC lub inne krypto. Nie mogę ich wypisać bo zakaz, ale wystarczy wpisać silver for btc albo srebro/złoto za bitcoin.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: repek20 » 02 kwie 2019, 12:36

Nie nie warto, a na pewno nie w tym dziale. Proszę to przenieść do HP

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 951
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: tonyxxl » 02 kwie 2019, 12:59

HP albo jakiś dział w stylu Inwestycje alternatywne

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: Ksawery79 » 03 kwie 2019, 20:03

Zabawa w krypto - najbardziej irytujące jest to że aby zakupić powiedzmy za 200zł jakieś krypto na giełdzie czy w kantorze należy przejść weryfikacje żądają scan dokumentów , zdjęcie twarzy rachunek potwierdzający adres zamieszkania , wiem że można kupić anonimowo ale przy niskich kwotach to szkoda zachodu.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 951
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: tonyxxl » 03 kwie 2019, 20:14

jak szkoda zachodu? idziesz do bitomatu i kupujesz/sprzedajesz w 5 min bez problemu małe kwoty. No samo nie przyjdzie a weryfikacja jest wszędzie, nawet jak zamawiasz metal to też zostawiasz ślad.

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: Ksawery79 » 03 kwie 2019, 20:23

Ale do najbliższego bitomatu mam ok 50km , może źle napisałem nie chodzi mi o całkowita anonimowość ale np. zakup w kantorze płacę karta czy przelewem i tyle , no i wiadomo od kogo i za ile , przecież jak kupuje metal to nikt nie żąda scanu dokumentów , czy zdjęcia twarzy .
Wysyłanie wszędzie swoich danych to nie najlepszy pomysł - dlatego zrezygnowałem z karty Revolut ( a wiem ze ludzie wysyłają im zdjęcia dowodów i paszportów bez zastanowienia aby zaoszczędzić kilka ojro )

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 951
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: tonyxxl » 03 kwie 2019, 21:43

Ale wiesz, że to nie jest pomysł giełd czy kantorów? to przepisy lobby finansowego i AML, KYC. Będzie coraz trudniej kupić/sprzedać anonimowo. Podatki trzeba niestety płacić. Takie życie.

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: Ksawery79 » 22 kwie 2019, 09:45

Tutaj taka ciekawostka , odkładanie na emeryturę w krypto - ciekawy eksperyment , nie wiadomo jak krypto się rozwinie

http://bitfilar.pl/

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 280
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: joxer » 22 kwie 2019, 11:08

ja osobiście jestem uprzedzony do kryptowalut, a o bitkomacie dopiero z tego postu się dowiedziałem :/ ale to raczej zabawa dla ludzi mających czas, albo inwestujących tylko w te popularne kryptowaluty :) osobiście to dla mnie sama idea jest idiotyczna, to tak jak by kupować powietrze w słoiku, ale ja tam się nie znam

jako dla laika, który lekko lizną temat dziwi mnie fakt, że wszyscy zachęcają do ich kupowania, ale już znaleźć informację o ich wydobywaniu jest bardzo ciężko, z tego co pamiętam z mojej przygody przed kilku lat to już wtedy ludzie narzekali, że już mało opłacalne jest wydobywanie bitcoina, ale przecież jest wiele innych kryptwalut

drugim rzeczą, która mnie nie pokoi jest fakt, że każdy może takowego bitcoina założyć, np. kanał na youtubie bezkanału

moje pytanie brzmi, po co kupować jak można wydobywać ?? jak komputer i tak chodzi, to można kawałek mocy obliczeniowej przeznaczyć w tym celu ??

moje drugi pytanie brzmi, co myślicie o fizycznych rządzeniach do wydobywania kryptowalut ??

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: repek20 » 22 kwie 2019, 11:15

teraz popularne sa monety z funkcja masternode czyli kopanie, ale nie przez moc obliczeniową swego kompa tylko przez zewnetrzny serwer...kosztuje to grosze- jest juz sporo serwisow zajmujacych sie wylacznie ustawianiem masternode dla monet

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 951
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: tonyxxl » 22 kwie 2019, 11:28

joxer pisze:
22 kwie 2019, 11:08
drugim rzeczą, która mnie nie pokoi jest fakt, że każdy może takowego bitcoina założyć, np. kanał na youtubie bezkanału
każdy może również założyć swojego dolara, albo swojego facebooka...podobna nazwa nie wystarczy.
joxer pisze:
22 kwie 2019, 11:08
moje pytanie brzmi, po co kupować jak można wydobywać ?? jak komputer i tak chodzi, to można kawałek mocy obliczeniowej przeznaczyć w tym celu ??
po co kupujesz monety jak możesz sobie wybić sam? a tak na serio to żeby dzisiaj wydobywać poważne krypto typu Bitcoin czy Ethereum w poważnych ilościach to potrzebujesz inwestycji idącej w miliony w sprzęt w kraju gdzie prąd jest za kilka centów a nie 15-20 jak u nas.
joxer pisze:
22 kwie 2019, 11:08
moje drugi pytanie brzmi, co myślicie o fizycznych rządzeniach do wydobywania kryptowalut ??
jeśli mówisz o ASIC-ach to jest to dzisiaj zabawa dla kopalni lub bardzo ogarniętych ludzi w temacie a nie amatorów, dzisiaj pierwsze batch'e asiców schodzą w kilka minut i kto dostanie najszybciej ten zarobi. Później trudność szybko wzrasta i zostajesz ze sprzętem który generuje straty szczególnie jak masz drogi prąd.

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 280
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: joxer » 22 kwie 2019, 17:27

Mogę se też nazbierać liści (lub muszelek, jak to miało miejsce w antycznych czasach) :) mi się nie podoba fakt, że za tą krypto walutą nic nie stoi, teoretycznie jest to jakieś generowanie kluczy przy pomocy algorytmu, ale ten klucz istnieje tylko wirtualnie i poza zasobami jakie zostały zmarnowanie na jego wydobycie, nie ma w sobie żadnej wartości, oprócz tej umownej. A w każdej chwili jego pozycja może zostać zachwiane przez mocarstwa takie jak USA, Unia Europejska, czy Chiny :P

Oczywiście można coś podobnego powiedzieć o monetach lub pieniądzach papierowych, ale one są wspierane przez całe państwa, a nawet jak już zostaną wycofane z obiegu to przynajmniej mają wartość złomu lub sentymentalną :) od biedy mogę je przetopić, wykuć dzidy i zacząć polować na jelenie :P a papierowymi napalić w piecu lub tyłek podetrzeć :) czego nie da się powiedzieć o krypt walutach

Jak wspomniałem wcześniej do mnie krypto waluty nie przemawiają, a przypominają mi grę na giełdzie, tylko znacznie bardziej nieprzewidywalną

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: Ksawery79 » 22 kwie 2019, 17:43

Papierowy pieniądz jest wspierany przez państwa - a to dlatego żeby mieć kontrolę nad Tobą , Mną i całym społeczeństwem , czy jest normalne ze wypłata wpływa na konto i Ty jeszcze dodatkowo płacisz bankowi że trzyma Twoje pieniądze ( na przykładzie Cypru okazuje się że Twoje ciężko zarobione pieniądze w ciągu sekundy już nie są Twoje ) .
Papierowy pieniądz tkwi tak głęboko w naszych umysłach , iż ciężko nam w to uwierzyć że papier może przestanie istnieć .
Norwegia będzie prawdopodobnie pierwszym krajem na świecie , gdzie zostanie wycofana waluta , będą płatności tylko i wyłącznie kartą , czyli pracując dostaniesz cyfry w komputerze ( i być morze te cyfry to będzie BTC ) .
Dzisiaj za BTC , kupisz złoto i srebro bez żadnego problemu.

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 280
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: joxer » 22 kwie 2019, 18:10

Nawet jak wypłata była w Bitcoinach, to i tak pracodawca przed wręczeniem ci jej musiałby odprowadzić odpowiednie podatki, bo przepisy by go do tego zmuszały :) cyfry na komputerze w postaci obowiązującego pieniądza, czy bitcoina są łatwiejsze do prześledzenia, niż pieniążki papierowe przekazane z ręki do ręki

co do płacenia za przechowywanie pieniędzy, to wszystko od banku zależy, krypto waluta może z dnia na dzień zniknąć również, bo np ktoś w stanach zjednoczonych zadecyduje żeby zamknąć danego blockchaina (np popularny revshare trafficmonsoon, zamrozili ich środki oraz stronę zamknęli)

a z tego co się orientuje za transakcję w krypto walutach też są pobierane prowizję

jeżeli sam nie wydobywasz krypto waluty, to nie powinno robić znaczenia za co dobra kupujesz, lub gdzie swoje środki przechowujesz :) bo produkty i tak będą obciążone jakąś formą podatku, a pieniążki za które kupiłeś bitcoiny już były wcześniej opodatkowane

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 951
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Inwestycje w kryptowaluty

Post autor: tonyxxl » 22 kwie 2019, 21:26

Krypto to ma być zdrowszą alternatywa dla FIAT a nie lekiem na całe zło. Są plusy i minusy. Nie wiem coś się tak uparł na szukanie minusów (z czego większość argumentów można obalić, szczególnie ten że ktoś w USA zdecyduje o zamknięciu blockchaina :? :roll: ) nikt nie napisał że krypto to ideał, zresztą zależy o którym coinie myślisz, bo jest setki a co najmniej dziesiątki całkiem różnych technologicznie i opartych o różny konsensus do całkiem różnych celów.

ODPOWIEDZ