Fotowoltaika

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Fotowoltaika

Post autor: tin_foil_hat » 27 wrz 2019, 12:41

miałem sobie na jakiś czas odpuścić Ag ale ceny zmierzają dzisiaj w dobrym kierunku
może jednak się skusić na jakieś małe zakupy :) hmm...

jedna rzecz mnie zaczęła na serio irytować w srebrze
dla mnie w pierwszym rzędzie to metal monetarny

a dla wielu osób to metal do wykorzystania w panelach słonecznych i samochodach elektrycznych i tego typu modnych gadżetach
niby pieniądze nie śmierdzą i pożyteczni idioci od zmian klimatycznych mogą nakręcić popyt - ale jakoś mam odczucie, że chcąc nie chcąc pośrednio biorę udział w mega-przekręcie jakim jest ta nowa zastępcza religia której kapłanką ostatnio została Święta Greta.

Pytanie co będzie jak się ludzkość ocknie, że jest robiona w balona przez cwaniaków. Czy wtedy zwiększony popyt monetarny wywołany przez brak zaufania do systemu zrównoważy brak popytu wygenerowanego na tzw. "ratowanie planety"
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: flex » 27 wrz 2019, 13:05

tin_foil_hat pisze:
27 wrz 2019, 12:41

Pytanie co będzie jak się ludzkość ocknie, że jest robiona w balona przez cwaniaków. Czy wtedy zwiększony popyt monetarny wywołany przez brak zaufania do systemu zrównoważy brak popytu wygenerowanego na tzw. "ratowanie planety"
Ocknie? :D
Tak jak w sprawie walut fiat? ;)
Np w Wenezueli spora część obywateli nadal wierzy, że socjalizm Maduro jest dobry. To przez wrogów kraju brak wszystkiego...
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: brodacz » 27 wrz 2019, 13:12

Skoro już poruszyłeś OT lansowany przez JKM to sugeruję, byś nie wszystko co on powie łykał jak płetwal plankton. Czy mamy znaczący wpływ na efekt cieplarniany czy nie tego nie wiem, jednak założenie sobie fotowoltaiki jest takim samym oszczędzaniem kasy jak inwestycja w metale. A może i lepszym, bo na 100% w określonym czasie dającą zysk. Właśnie na dniach zakładam, zwróci się po ok 4-6 latach a potem co roku 3-4k zostanie w kieszeni. Że środowisko na tym skorzysta? Pewnie tak, choć świata nie uratuję, jednak robię to wyłącznie dla siebie i spadkobierców.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: tin_foil_hat » 27 wrz 2019, 13:27

brodacz pisze:
27 wrz 2019, 13:12
Skoro już poruszyłeś OT lansowany przez JKM to sugeruję, byś nie wszystko co on powie łykał jak płetwal plankton. Czy mamy znaczący wpływ na efekt cieplarniany czy nie tego nie wiem, jednak założenie sobie fotowoltaiki jest takim samym oszczędzaniem kasy jak inwestycja w metale. A może i lepszym, bo na 100% w określonym czasie dającą zysk. Właśnie na dniach zakładam, zwróci się po ok 4-6 latach a potem co roku 3-4k zostanie w kieszeni. Że środowisko na tym skorzysta? Pewnie tak, choć świata nie uratuję, jednak robię to wyłącznie dla siebie i spadkobierców.
ale rośliny potrzebują CO2. Pozbawiasz ich w ten sposób CO2. To w jaki sposób to ma być zielona energia?
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: brodacz » 27 wrz 2019, 13:55

W taki, że zanim zaczęliśmy z niej korzystać to roślin było zdecydowanie więcej niż obecnie. Teraz nas jest zdecydowanie więcej niż wówczas.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: tin_foil_hat » 27 wrz 2019, 14:05

brodacz pisze:
27 wrz 2019, 13:55
W taki, że zanim zaczęliśmy z niej korzystać to roślin było zdecydowanie więcej niż obecnie. Teraz nas jest zdecydowanie więcej niż wówczas.
uważasz że jest nas za dużo?
czy CO2 szkodzi roślinom?
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: tin_foil_hat » 27 wrz 2019, 14:43

brodacz pisze:
27 wrz 2019, 13:12
Skoro już poruszyłeś OT lansowany przez JKM to sugeruję, byś nie wszystko co on powie łykał jak płetwal plankton. Czy mamy znaczący wpływ na efekt cieplarniany czy nie tego nie wiem, jednak założenie sobie fotowoltaiki jest takim samym oszczędzaniem kasy jak inwestycja w metale. A może i lepszym, bo na 100% w określonym czasie dającą zysk. Właśnie na dniach zakładam, zwróci się po ok 4-6 latach a potem co roku 3-4k zostanie w kieszeni. Że środowisko na tym skorzysta? Pewnie tak, choć świata nie uratuję, jednak robię to wyłącznie dla siebie i spadkobierców.
jeżeli policzyłeś i to Ci się opłaca ja nie mam z tym problemu more power to you

nawet jak z moich podatków idzie dofinansowanie (do górnictwa z resztą też idzie)

nie dorabiajmy tylko do tego ideologii

chodzi mi tylko o to, że walka ze zmianami klimatycznymi stała się pretekstem do realizacji celów politycznych i jest jednym z głównych instrumentów globalizmu

mówiąc o pożytecznych idiotach nie miałem na myśli tych, którzy sobie te pv montują na podstawie racjonalnych przesłanek (oszczędność, niezależność) tylko tych którzy z tego robią religię i twierdzą, że inaczej czeka nas katastrofa

jeśli chodzi o mnie możemy tego OT zamknąć
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
Orrm
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2019, 19:19

Re: Fotowoltaika

Post autor: Orrm » 27 wrz 2019, 18:33

szczypta zdrowego rozsądku Komitetu Nauk Geologicznych PAN sprzed 10 lat
Załączniki
2.Stanowisko_KNG_w_sprawie_zmian_klimatu.pdf
(59.65 KiB) Pobrany 182 razy

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Fotowoltaika

Post autor: tin_foil_hat » 27 wrz 2019, 18:44

Orrm pisze:
27 wrz 2019, 18:33
szczypta zdrowego rozsądku Komitetu Nauk Geologicznych PAN sprzed 10 lat
dokładnie, ale narracja mediów gównego nurtu jest niestety szczelna i jednoznacznie alarmistyczna
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1781
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Fotowoltaika

Post autor: julk1 » 27 wrz 2019, 18:50

Dobry artykuł, wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ciekawe czy teraz mógłby powstać podobny raport, ale - tak jak ten poprzedni - bez polityki.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Fotowoltaika

Post autor: tin_foil_hat » 27 wrz 2019, 18:58

julk1 pisze:
27 wrz 2019, 18:50
Dobry artykuł, wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ciekawe czy teraz mógłby powstać podobny raport, ale - tak jak ten poprzedni - bez polityki.
jest tego całkiem sporo ale do mainstreamu się nie przebija
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Fotowoltaika

Post autor: brodacz » 27 wrz 2019, 20:27

We wszystkim trzeba znaleźć złoty środek. To oczywiste, że jazda np elektrykiem nie jest ekonomiczna, ale musi minąć parę lat i popłynąć parę miliardów $ z bogatych kieszeni, by stało się to opłacalne dla każdego. Udawanie, że człowiek nie wpływa na przyrodę i chora argumentacja nie zmieni tego, że jednak czynimy dla niej coś, czego jeszcze 100 czy nawet 50 lat temu nie było. Rośliny potrzebują CO2 jak my wody, a jednak nie zanurzamy się w niej na cały dzień. Potrzebujemy tlenu, ale w określonym powietrzu a nie czystego. Ten też by nas zabił, jak nadmiar CO2 rośliny. Zjeździłem kawał świata i widzę jaki syf czynimy. Moderator może sprawdzić dlaczego przez tydzień się nie logowałem, za to wchodził na forum ktoś z bardzo egzotycznego IP. Pływające na oceanach wyspy śmieci to nie powtarzające się cykle pogodowe, tylko nasza realna działalność. W Kambodży robiłem fotki stawom czy jeziorom pokrytym grubą warstwą plastiku. Postaram się coś znaleźć i wrzucić. Zatem jeśli w Krakowie w zimie jest smog to nie dlatego, że lobby cieplarniane chce nas udupić, ale dlatego, że ktoś pali syfem. I nie robią tego unijni agenci.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Fotowoltaika

Post autor: 0zł » 27 wrz 2019, 20:36

Obrazek
Czymaj brodacz na avatar

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Fotowoltaika

Post autor: brodacz » 27 wrz 2019, 20:44

Nigdy nie byłem ekstremistą. Świat nie jest czarno biały. Jeśli jednak ktoś przeczy czemuś tylko dlatego, że może to go stawiać w złym świetle, to z hipokryzją będę walczył zawsze. Ta Szwedka zapewne bez zastanowienia wrzuciłby mnie do jednego wora ze swymi wrogami, tylko dlatego, że obleciałem świat kilka razy. Nie pytałaby nawet co robiłem w Tajlandii 2 miesiące po tsunami, gdy inni Szwedzi odwołali swe rezerwacje.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, 21:08 przez brodacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 635
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Fotowoltaika

Post autor: Gorthagin » 27 wrz 2019, 20:59


ODPOWIEDZ