Giants of the Ice Age

Dział poświęcony kolekcjonerskim monetom bulionowym, niskonakładowym
Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Giants of the Ice Age

Post autor: repek20 » 02 mar 2020, 23:12

Mamut ponownie w tajnym.
Cena 127zł :shock:- za monety, które mogą być porysowane :shock: :? .
Mam wrażenie, że osoby decyzyjne w tym sklepie już dawno temu Bóg opuścił.

"UWAGA!

Produkt może posiadać pojedyncze zarysowania. Jednakże należy pamiętać, iż pomimo tych zarysowań jest to produkt o stanie ocenianym przez mennice jako stan menniczy"


Jeżeli kiedyś jakiejś mennicy partia monet wpadnie do błota to zalecam wysłanie ich do tajnego z informacją, że są mennicze- ci ludzie chętnie powtórzą każdą bzdurę.

Awatar użytkownika
tutek
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:25

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: tutek » 03 mar 2020, 07:57

Dlatego ja odpuściłem sobie tę serię, podobnie jak The Next Generation (wersję 10 oz), dla których podano podobny tekst:
UWAGA!

Produkt może posiadać pojedyncze białe plamy. Jednakże należy pamiętać, iż pomimo tych plam jest to produkt o stanie ocenianym przez mennice jako stan menniczy

Tekst dla mamuta pojawił się już dla pierwszej partii, gdy był jeszcze tańszy o 20 zł. Istnieje zatem szansa, że nowa partia jest bez zarysowań i tylko zapomnieli usunąć tę uwagę. Jednak bardzo w to wątpię.

Obawiam się też, że tajny, gdy się przekona, że monety z takimi notkami słabo się sprzedają, przestanie w ogóle informować o podobnych faktach, uznając je za oczywistość.

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: el-dziubek » 03 mar 2020, 08:07

A czego się spodziewacie po monetach, które są pakowane w tuby, gdzie mają swobodę, aby się pocierać o siebie? To samo jest w bestiach 2oz, brytaniach, liściach i innych monetach produkowanych jako bulion w tubach. Milk spot to również przypadłość, która nie jest zależna od dilera. Dywagacje, ze tajny czy inny diler coś przy tym kręci, są zwyczajnie bez sensu. Decydując się na zakup monet, które będą wyciągane z tuby, trzeba mieć świadomość potencjalnych niedoskonałości. I o czym tu jeszcze dyskutować? Kupujcie monety fabrycznie pakowane w kapsle w rękawiczkach, to problemu nie będzie ;)

Walus
Posty: 1774
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: Walus » 03 mar 2020, 08:10

Np monety z nbp

Awatar użytkownika
tutek
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:25

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: tutek » 03 mar 2020, 08:28

el-dziubek pisze:
03 mar 2020, 08:07
A czego się spodziewacie po monetach, które są pakowane w tuby, gdzie mają swobodę, aby się pocierać o siebie? To samo jest w bestiach 2oz, brytaniach, liściach i innych monetach produkowanych jako bulion w tubach (...) Decydując się na zakup monet, które będą wyciągane z tuby, trzeba mieć świadomość potencjalnych niedoskonałości (...)
Zgadza się, ale mamut kosztuje 128 zł, a za uncję pozostałych wymienionych płaci się ok. 80 zł.

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: el-dziubek » 03 mar 2020, 09:00

No i? To prywatny podmiot, który sam ustala cenę. Nie pasuje, to szukamy tańszego sklepu ;)
Nie od dziś wiadomo, że w tajnym niektóre ceny są z kosmosu :)
Nie przepadam za tajnym z różnych względów i nie mam zamiaru być tu ich adwokatem, ale kiedy koledzy zrozumiecie, że mamy wolny rynek? Cena finalna produktu jest wyznacznikiem wielu zmiennych.
Prowadzimy jałowy spór o zapis w ofercie sklepu, który jest zgodny z prawdą: monety w tubach mają prawo się rysować, a milk spoty nie są wadą. Oba czynniki nie sprawiają, ze produkt służący do zabezpieczenia kapitału, a nie kolekcjonowania jako mega jakościowy, przestaje być menniczy. To wszystko bulion na wagę. Nie kupujcie takich wynalazków po zawyżonych cenach. Do kolekcjonowania są inne monety, dużo lepsze jakościowo i często w podobnych cenach (100-120 zł/oz ) Będziecie dużo zdrowsi ;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: Grześ » 03 mar 2020, 09:13

Bardzo dobre podejście.
Sam bym lepiej tego nie napisał.
--------------
Serie które są w emisji kupuje do ukończenia danej serii.
Ale nowych niskonakładowych już nie.
I nie dlatego że się nie podobają, tylko dlatego że to studnia bez dna i wiem że uczestniczę w ciągłym zwiększaniu nowych wydań.
A pomysłów na ładne monety są setki jak nie tysiące.
Na wszystkie mnie nie stać a z drugiej strony to że mnie taki kolekcjoner jak z koziej d......trąba.
Postanowiłem nie uczestniczyć w nakręcaniu się bulionowego szaleństwa.
Wracam do korzeni czyli srebra na wagę.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: 0zł » 03 mar 2020, 10:54

To jeszcze czekać aż się na złoto nawrócisz :lol:

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: repek20 » 03 mar 2020, 11:13

@el-dziubek
Kupować tego nie zamierzam.
Natomiast pisać o tym nie zaszkodzi- to jest napisane w takim miejscu, żeby klient nie zauważył.
A tam gdzie są parametry stoi jak wół- mennicze.
Z tego typu badziewia (drogiego bullionu) mam w sumie tylko 3 sztuki, które sprzedam raczej prędzej, niż później.

Awatar użytkownika
blaxploitation
Posty: 172
Rejestracja: 17 kwie 2019, 08:16

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: blaxploitation » 11 maja 2020, 16:14

Trzecia 1 uncjowa moneta z serii, czyli kot szablozębny jest już na auragentum. Cena nie powala.
Lepsze jutro było wczoraj.

mrowiec88
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:26

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: mrowiec88 » 13 maja 2020, 12:43

Kot szablozębny już w tajnym z 33-dniowym terminem dostawy. Cena także nie powala

Awatar użytkownika
blaxploitation
Posty: 172
Rejestracja: 17 kwie 2019, 08:16

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: blaxploitation » 13 maja 2020, 14:11

Być może dwie pierwsze monety z serii coś na tym zyskają... Seria wydaje się ciekawsza niż Big Five :roll:
Lepsze jutro było wczoraj.

hm62
Posty: 184
Rejestracja: 06 kwie 2019, 14:52

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: hm62 » 13 maja 2020, 20:14

Do Big Five to ,to nawet nie ma porównania .

hektar
Posty: 52
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:41

Re: Giants of the Ice Age

Post autor: hektar » 26 kwie 2021, 08:51

Woolly Rhinoceros
Załączniki
RH.jpg

ODPOWIEDZ