Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Dział poświęcony kolekcjonerskim monetom bulionowym, niskonakładowym
Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 09 lip 2022, 17:47

Cześć!
Mam wielką przyjemność podzielić się z Wami informacją o projekcie nad którym pracuję już od jakiegoś czasu, i który niedługo ujrzy światło dzienne. Bullioncointrader.com

Jako inwestor i kolekcjoner borykający się z wysokimi marżami dealerskimi oraz zaniżonymi cenami skupu postanowiłem rozwiązać problem braku jednolitego płynnego rynku wtórnego monet bulionowych i kolekcjonerskich.

Zachęcam gorąco do polubienia fanpage, na którym publikuję postępy prac nad portalem Bullioncointrader.com

Tworzę pionierskie narzędzie do obrotu złotymi i srebrnymi monetami, które pozwoli:
-> kupcom dokonać zakupu w cenie dużo niższej niż przeciętna dealerska
-> sprzedawcom uzyskać cenę dużo wyższą niż przeciętna cena skupu na rynku
-> ograniczyć zjawisko nieefektywności rynkowej w zakresie cen i informacji wśród osób dokonujących transakcje
-> stronom transakcji zaoszczędzić czas i pieniądze
-> dokonywać transakcji w sposób bezpieczny i transparentny
Jeśli również kolekcjonujesz/inwestujesz lub znasz osoby które może to zainteresować
Kliknij i polub: Bullioncointrader.com lub przekaż dalej.

Dodam tylko, że w ramach prowadzonego fanpage będzie pojawiało się wiele ankiet dotyczących tworzonych funkcjonalności i mam zamiar nagradzać dyskutantów wnoszących merytoryczny wkład w rozwój aplikacji


https://www.facebook.com/BullionCoinTrader/
strona w budowie bullioncointrader.com

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: brodacz » 09 lip 2022, 18:39

Wspaniała inicjatywa. Ciekawe czy nie podzieli losu Independentu? Nie zapominaj, że niewiele zależy od ciebie a w większość od sprzedawców i kupujących. Jeśli poluzujesz tak jak tam to też po kilku tygodniach ludzie zapomną o twoim istnieniu. Myślę, że musisz ostro moderować ceny i przykładowo biedabulion nie może być wystawiony w cenach wyższych niż spot+30%, ASE i premium w zależności od rocznika, ale też tak by nie były to oczekiwania chorego umysłu. Dziś spotkałem człowieka, któremu zaproponowałem za 3oz junka 400zł i zjadł mnie wzrokiem. Za ceny wyjściowe uważał te z ofert kup teraz na allegro...
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: Grześ » 10 lip 2022, 17:16

Za 3 oz zapłaciłeś 450 zeta.
I tylko dlatego ze miałem dobry humor.
Jeszcze raz przyjedziesz nieogolony to nic nie kupisz. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: brodacz » 10 lip 2022, 22:43

Ale twoje 3oz jest dla mnie warte 500 a ten z wczoraj miał schodzony złom z Meksyku.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 11 lip 2022, 15:22

Początkowo w obrocie będziemy mieli WYŁĄCZNIE główne rynki

Au:
1oz/0.5oz/0.25oz/0.1oz
dla:
Filharmonik/Kangur/Liść/Krugerrand/Orzeł

oraz
Ag:
1oz dla w/w

z czasem postaram się sprostać oczekiwaniom Klientów i dołączyć kolejne rynki

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
w żaden sposób nie zamierzam manipulować ceną, celem portalu jest doprowadzenie do cen równowagi gdzie popyt z podażą spotkają się przy jednej cenie, która jak szacuje zbliżona będzie do (średniej ceny zakupu u dealera+ średniej ceny sprzedazy u dealera)/2 czyli krótko mówiąc spread przy dużej płynności (a o walorach płynnych rozmawiamy) będzie dążył do 0.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: brodacz » 11 lip 2022, 22:12

Ok, rozumiem, że intencje przyświecają szczytne, ale to ludzie będą wystawiać swój towar i to oni będą decydować o jego cenie. Jeśli przykładowo dziś jest u dilera liść za 115 z terminem dostawy w miesiące, to ktoś kto ma od ręki wystawi zapewne za 120. Zatem nie ma szans na złamanie speadu. Nie w obecnej sytuacji. Może gdy dostawy się unormują, ale teraz to mało prawdopodobne.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 12 lip 2022, 07:40

@Brodacz

Bardzo ciekawe i cenne spostrzeżenie, serdecznie dziękuję.
Natomiast należy zadać sobie też pytanie jakie jest obecnie duże zdecentralizowanie rynku wtórnego (fora, grupy fb itp) oraz jakie są realne możliwości uzyskania takiej ceny mierząc nakład logistyczny. handel na mojej platformie odbywać się ma walorami posiadanymi w danym momencie przez sprzedającego i na ten moment jeszcze nie rozważam stworzenia rynku terminowego.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: brodacz » 12 lip 2022, 08:07

Ale to co chcesz stworzyć już istnieje od dość dawna i jest porażką. Właśnie dlatego, że niemoderowaną. Człowiek wchodzi, widzi kilka chorych ofert i odpuszcza. Pierwsze tygodnie nawet sam coś wystawiałem mi wchodziłem, ale teraz wróciłem po roku bo przypomniałem sobie o jego istnieniu. Nic się nie zmieniło.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 12 lip 2022, 09:47

mógłbym Cie prosic o podanie przykładów takich portali? będę bardzo wdzięczny
czy nie sądzisz że kluczem do uzyskania rynkowych cen jest zadbanie o płynność rynku?

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: brodacz » 12 lip 2022, 18:51

Najsłynniejszym jest chyba independentmetals.pl nazwa wcześniejszego już mi wypadła, ale pewnie koledzy podpowiedzą. O płynność rynku dba allegro, olx (chyba znowu) i grupy na fejsie. Do tego znaczna część inwestorów sprzedaję tam gdzie kupuję. Zatem jest Tavex i handlarze nazywający się nennicami. Ludzie oddający tam towar do skupu i tak nie skorzystają z internetu. Gotówką do ręki jest dla wielu osób kluczową. Od lipca tego roku skarbówka będzie dokładniej skanować nasze operacje bankowe.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 26 lip 2022, 12:22

jak najbardziej zgadzam się, istnieją nabywcy, dla których z jakichś powodów ważna jest anonimowość i nie neguje tego w żadnym razie.
sam natomiast tworzę narzędzie, które da więcej transparentności i bezpieczeństwa dla kupca/sprzedawcy niż funkcjonujące portale.
oczywiście sam aspekt bezpieczeństwa to tylko jedna z wartości dodanych, już niedługo będę mógł się pochwalić stroną demo, chętnie posłucham i wdrożę uwagi

Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 07 wrz 2022, 14:10

Cześć! Zgodnie z zapowiedzią wracam do Was z projektem!

Czy chciałabyś/chciałbyś mieć udział w projekcie platformy do obrotu złotem i srebrem bulionowym, której misją są:
1. bezpieczeństwo Użytkownika?
2. korzystne ceny?
3. minimalizacja spreadu cen kupa i sprzedaży?
4. efektywność informacyjna sprzyjająca wzrostowi świadomości o cenach przez aktualnych i przyszłych zainteresowanych handlem monetami?

Nazywam się Liwiusz Wojciechowski i jestem właśnie pomysłodawcą tej platformy.

W ramach stworzonej grupy testowej (link poniżej) będziemy rozważać ergonomie funkcjonalności aplikacji tak by była przyjazna Użytkownikom.
Aktywnym uczestnikom testów odwdzięczę się bezpłatnym okresem użytkowania aplikacji.

Nazwa Grupy: BullionCoinTrader BETA Grupa Testowa
Adres Grupy: https://www.facebook.com/groups/441389987957029

Awatar użytkownika
BullionCoinTrader
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2022, 17:45

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: BullionCoinTrader » 29 lis 2022, 16:55

Cześć,
wracam do Was z gotowym projektem.

Giełdowa platforma do bezpiecznego obrotu złotem i srebrem bulionowym wystartowała.

https://bullioncointrader.com/ strona już działa

Zachęcam do użytkowania i testowania, wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

dziękuję
Liwiusz Wojciechowski

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1799
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: julk1 » 29 lis 2022, 22:33

Z czego wynika zerowy stan obrotów?

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Nowa platforma online do obrotu złotem i srebrem

Post autor: Grześ » 29 lis 2022, 23:51

Chyba kwestia rejestracji. Trwa to drugi dzień.

ODPOWIEDZ