USA: Nie będzie kobiety na banknocie 20-dolarowym póki w Białym Domu będzie Donald Trump.

Dyskusje na temat banknotów zagranicznych
Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator

USA: Nie będzie kobiety na banknocie 20-dolarowym póki w Białym Domu będzie Donald Trump.

Post autor: Mad_Tiger » 29 maja 2019, 17:19

:)

https://www.rp.pl/Finanse/305259983-Nie ... Trump.html
AR-305259983.jpg
Sekretarz Skarbu administracji Baracka Obamy prezentuje wzór banknotu z portretem Harriet Tubman AFP
Już wtedy Donald Trump twierdził, że to decyzja wynikająca z „poprawności politycznej w czystej postaci".
Popieram Trumpa :)

Prezydenci na banknotach to prezydenci, a nie wszędzie próbują wcisnąć dziwnie rozumianą "poprawność polityczną".

Zdjęcie zaczerpnięte z artykułu :) Podpis jest dziwny :) "prezentuje wzór banknotu"??
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorthagin

Re: USA: Nie będzie kobiety na banknocie 20-dolarowym póki w Białym Domu będzie Donald Trump.

Post autor: Gorthagin » 29 maja 2019, 19:48

Ktoś polecial z tłumaczeniem. W oryginale jest "The then treasury secretary, Jacob Lew, looks at a rendering of Harriet Tubman at the Bureau of Engraving and Printing in Washington in 2016"

https://www.google.com/amp/s/amp.thegua ... ll-outrage

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator

Re: USA: Nie będzie kobiety na banknocie 20-dolarowym póki w Białym Domu będzie Donald Trump.

Post autor: meszuzel » 30 maja 2019, 11:38

Trochę faktycznie to dziwne.
Chcą zastąpić wizerunek prezydenta działaczką wojny secesyjnej. Czy jej wpływ na wynik wojny był aż tak duży, czy to tylko wynik tego, że czarnoskóry prezydent chciał czarnoskórą kobietę na banknocie?
Ja w takim razie proponuje Kazimierza Puławskiego lub Tadeusza Kościuszkę. Tez mieli wpływ na losy stanów.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates

Obrazek

Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ