Kupowanie z zagranicy

Dyskusje na tematy związane z numizmatyką.
CiepłyOrangutan
Posty: 74
Rejestracja: 01 cze 2023, 11:00

Kupowanie z zagranicy

Post autor: CiepłyOrangutan » 20 kwie 2024, 13:46

Witam, czy uważacie że można kupować bezpiecznie z zagranicznych sklepów?
Znalazłem taki sklep, ceny fajne i się zastanawiam czy mnie nie oszukają
Załączniki
Screenshot_20240420_134452_Chrome.jpg

Joden82
Posty: 234
Rejestracja: 31 sie 2019, 19:04

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: Joden82 » 20 kwie 2024, 14:03

Kupiłem ostatnio parę monet na ma shops.de. Bez problemu,wszystko ok. Tej strony co podałeś niestety nie znam.

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3054
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: mmz » 20 kwie 2024, 14:04

Włoskie monety kupowałem na eBay z włoskich antykwariatów np. 2 liry 1911. Monety były ok, zapakowane w plastik z nitami i fiszka za opisem
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

CiepłyOrangutan
Posty: 74
Rejestracja: 01 cze 2023, 11:00

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: CiepłyOrangutan » 20 kwie 2024, 14:19

Tylko co w razie ewentualnego oszustwa?

KZN
Posty: 1351
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: KZN » 20 kwie 2024, 16:37

To samo, co w przypadku oszustwa w Polsce. Oszust ma łatwiej, bo nic nie musi.. Jeśli dużo do stracenia, to odpuść, przegapisz wiele radości, ale zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia oszustwa. Setki tysięcy firm działa legalnie, ale oszustów nie brakuje.. Nie można z góry zakładać złych zamiarów. Może możesz zapłacić PayPalem np.?

CiepłyOrangutan
Posty: 74
Rejestracja: 01 cze 2023, 11:00

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: CiepłyOrangutan » 20 kwie 2024, 16:39

Mogę płacić PayPalem

Dodano po 32 sekundach:
KZN pisze:
20 kwie 2024, 16:37
To samo, co w przypadku oszustwa w Polsce. Oszust ma łatwiej, bo nic nie musi.. Jeśli dużo do stracenia, to odpuść, przegapisz wiele radości, ale zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia oszustwa. Setki tysięcy firm działa legalnie, ale oszustów nie brakuje.. Nie można z góry zakładać złych zamiarów. Może możesz zapłacić PayPalem np.?
No tylko zgłoszę oszustwo w Polsce, i normalnie będą ścigać typa we Włoszech?

KZN
Posty: 1351
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: KZN » 20 kwie 2024, 18:10

CiepłyOrangutan pisze:
20 kwie 2024, 16:40
Mogę płacić PayPalem

Dodano po 32 sekundach:
KZN pisze:
20 kwie 2024, 16:37
To samo, co w przypadku oszustwa w Polsce. Oszust ma łatwiej, bo nic nie musi.. Jeśli dużo do stracenia, to odpuść, przegapisz wiele radości, ale zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia oszustwa. Setki tysięcy firm działa legalnie, ale oszustów nie brakuje.. Nie można z góry zakładać złych zamiarów. Może możesz zapłacić PayPalem np.?
No tylko zgłoszę oszustwo w Polsce, i normalnie będą ścigać typa we Włoszech?

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/p ... d-security

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1812
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: julk1 » 20 kwie 2024, 22:20

Czytałeś coś więcej o nich?
Myślę, że krótki cytat raczej ich uwiarygadnia (40 lat na rynku, przynależność do Stowarzyszenia Zawodowych Włoskich Numizmatyków (N.I.P.) oraz Rejestru Ekspertów Izby Handlowej i Sądu):
"O nas
W 1975 roku, kiedy byłem jeszcze nastolatkiem, zacząłem się interesować, może bardziej z ciekawości, jedną z pasji mojego ojca, numizmatyką, tą maleńką dziedziną artystyczno-historyczną, której niewielu, nawet dzisiaj, dostrzega jej należną wartość.
W ciągu dziesięciu lat ta ciekawość przerodziła się w hobby, a następnie w 1985 roku w zawód, zakładając firmę. To samo, co robiłem przez te długie lata, opiera się na studiach, ale jeszcze bardziej na doświadczeniu zdobytym na różnych imprezach, konferencjach, aukcjach, w których zawsze brałem udział jako dealer. Erudycja, wrodzony aspekt numizmatyki, jest nieodłączną częścią mojego zawodu, dlatego korzystam z biblioteki znajdującej się w moim sklepie, w której regularnie prowadzę działalność kupna i sprzedaży monet i banknotów.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Zawodowych Włoskich Numizmatyków (N.I.P.) oraz Rejestru Ekspertów Izby Handlowej i Sądu w Turynie i pracuję na placu w Turynie przy Via Arsenale 35 bis, kilka metrów od stacji Porta Nuova i niedaleko Piazza San Carlo, uważanego za "salon" miasta Sabaudii."

Sprzedają tez na ebay i mają 100% pozytywnych ocen:
https://www.ebay.it/str/numismaticarollerosas/

CiepłyOrangutan
Posty: 74
Rejestracja: 01 cze 2023, 11:00

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: CiepłyOrangutan » 20 kwie 2024, 22:52

julk1 pisze:
20 kwie 2024, 22:20
Czytałeś coś więcej o nich?
Myślę, że krótki cytat raczej ich uwiarygadnia (40 lat na rynku, przynależność do Stowarzyszenia Zawodowych Włoskich Numizmatyków (N.I.P.) oraz Rejestru Ekspertów Izby Handlowej i Sądu):
"O nas
W 1975 roku, kiedy byłem jeszcze nastolatkiem, zacząłem się interesować, może bardziej z ciekawości, jedną z pasji mojego ojca, numizmatyką, tą maleńką dziedziną artystyczno-historyczną, której niewielu, nawet dzisiaj, dostrzega jej należną wartość.
W ciągu dziesięciu lat ta ciekawość przerodziła się w hobby, a następnie w 1985 roku w zawód, zakładając firmę. To samo, co robiłem przez te długie lata, opiera się na studiach, ale jeszcze bardziej na doświadczeniu zdobytym na różnych imprezach, konferencjach, aukcjach, w których zawsze brałem udział jako dealer. Erudycja, wrodzony aspekt numizmatyki, jest nieodłączną częścią mojego zawodu, dlatego korzystam z biblioteki znajdującej się w moim sklepie, w której regularnie prowadzę działalność kupna i sprzedaży monet i banknotów.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Zawodowych Włoskich Numizmatyków (N.I.P.) oraz Rejestru Ekspertów Izby Handlowej i Sądu w Turynie i pracuję na placu w Turynie przy Via Arsenale 35 bis, kilka metrów od stacji Porta Nuova i niedaleko Piazza San Carlo, uważanego za "salon" miasta Sabaudii."

Sprzedają tez na ebay i mają 100% pozytywnych ocen:
https://www.ebay.it/str/numismaticarollerosas/

No to wychodzi na to, że wiarygodna firma, kupię w takim razie

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1812
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: julk1 » 21 kwie 2024, 09:19

Ja do niczego nie namawiam. Jednak gdybym miał informacje jak powyższe to zdecydowałbym się na zakup.
Daj znać po transakcji czy jesteś zadowolony i czy monety spełniają Twoje oczekiwania.

CiepłyOrangutan
Posty: 74
Rejestracja: 01 cze 2023, 11:00

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: CiepłyOrangutan » 21 kwie 2024, 10:00

julk1 pisze:
21 kwie 2024, 09:19
Ja do niczego nie namawiam. Jednak gdybym miał informacje jak powyższe to zdecydowałbym się na zakup.
Daj znać po transakcji czy jesteś zadowolony i czy monety spełniają Twoje oczekiwania.
Napisałem do niego o dodatkowe zdjęcia, bo jak szybko odpisywał na pytania, tak o zdjęcia całkowita cisza

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5448
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: meszuzel » 21 kwie 2024, 11:23

Jest niedziela, odsypia :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

piotr186
Posty: 282
Rejestracja: 08 lip 2022, 05:44

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: piotr186 » 21 kwie 2024, 11:55

Jeśli chodzi zakupy za granicą to ryzyko takie samo jak w Polsce. Z tym, że trudniej może być wyegzekwować pewne rzeczy. Do tego koszty przesyłki no i najważniejsze czas to niemal zawsze trwa długo. Oczywiście im z przesyłką z dalsza tym większe ryzyko zagubienia jej gdzieś po drodze. Moje doświadczenia z zagranicznymi zakupami jest mimo wszystko pozytywne, tzn. zawsze do mnie przesyłki dochodzą. Jak dotąd.

CiepłyOrangutan
Posty: 74
Rejestracja: 01 cze 2023, 11:00

Re: Kupowanie z zagranicy

Post autor: CiepłyOrangutan » 22 kwie 2024, 19:22

Monety zamówione, zdjęcia Pan podesłał fajne, dam znać jak przyjda

ODPOWIEDZ