eBay zaczyna pobierać VAT

Dyskusje na tematy związane z numizmatyką.
Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: Morgon » 20 sie 2021, 17:23

Nie wiem czy widzieliście, ale eBay zaczyna samodzielnie pobierać VAT od zakupów zagranicznych. Czyli jak kupicie coś z USA, to sam serwis przywali Wam 23% od sumy cen PRZEDMIOTU I PRZESYŁKI! Mają wywalone na stawkę 8% na monety. Jaki ten eBay jest wspaniale proaktywny... Już wyręcza urzędy w pobieraniu podatków... Żałosne. Ciekawe czy tak oVATowana przez eBay przesyłka nie zostanie ponownie opodatkowana w naszym WER Zabrze... Coś mi mówi, że tak.
To wszystko w połączeniu z burdelem w naszym Urzędzie Celnym to jeden wielki dramat. Dla mnie to jest w zasadzie koniec importu z zagranicy przez eBay. A szkoda, bo wiele interesujących mnie monet można zdobyć tylko w US.
eBay_vat.JPG

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: el-dziubek » 20 sie 2021, 17:31

To nie ebay sobie wymyślił, tylko nasi kochani politycy w Brukseli. Ebay jest tylko wykonawcą przepisów, żeby móc dalej działać w UE. To wszystko dla naszego dobra....

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: Morgon » 20 sie 2021, 18:12

Ech... Ale chyba zapomnieli mu powiedzieć że są różne stawki VAT na różne towary? :?
Generalnie na jedno wychodzi. Koniec zakupów :(

Jestem też bardzo ciekaw co się stanie na naszej kontroli celnej jak wpadnie taka przesyłka, od której eBay pobrał VAT. Dajcie znać jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenia w tym względzie. Ja na razie mam takie doświadczenie, że moja przesyłka leży 2 miesiące w burdelu zwanym WER Zabrze. Ale to jest przesyłka sprzed zmiany w pobieraniu VAT.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: Morgon » 14 paź 2021, 16:02

Podbijam, bo może ktoś już coś wie:
Jestem też bardzo ciekaw co się stanie na naszej kontroli celnej jak wpadnie taka przesyłka, od której eBay pobrał VAT.
Czy nasi celnicy w takiej sytuacji będą chcieli po raz drugi pobrać cło/VAT?

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 956
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: tonyxxl » 14 paź 2021, 21:33

Morgon pisze:
14 paź 2021, 16:02
Czy nasi celnicy w takiej sytuacji będą chcieli po raz drugi pobrać cło/VAT?
https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... ejska.html

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: Morgon » 14 paź 2021, 21:56

Dzięki. Wszystko jak widać dla naszej wygody i naszego dobra :roll: Banda złodziei...
Ciekawią mnie dwie rzeczy:
- czy faktycznie to zadziała i przepuszczą mi bez myta towar, za który kasę wziął eBay?
- kto mi zwróci różnicę między 23% VAT pobieranym przez eBay, a 8% VAT należącym się za monety kolekcjonerskie?

Drugie pytanie jest retoryczne. Prędzej można zapytać do czyjej kieszeni trafi niesłusznie pobrane 15%?

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: eBay zaczyna pobierać VAT

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 14 paź 2021, 22:22

Niektóre sklepy w de już naliczają różnicę w podarku vat pomiędzy de i pl i dodatkowe 4% wartości do zakupów dochodzi :roll:
FB9A3EB5-FA04-4A92-8BB2-581590A5DE63.jpeg

ODPOWIEDZ