0 euro Nowe polskie emisje

Dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych, banknotach testowych, zabezpieczeniach
Tomis
Posty: 96
Rejestracja: 13 cze 2019, 09:45

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: Tomis » 03 gru 2020, 18:54

^^^ Powoli nawet najwięksi zwolennicy tego typu biletów, czy druków dojdą do tego wniosku. Duża liczba różnych emisji i kilku emitentów sprawia, że to zwykłe druki pamiątkowe.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: Morgon » 04 gru 2020, 17:40

Nie dość że ulotka, to jeszcze praktycznie plagiat pomysłu innej ulotki.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: meszuzel » 04 gru 2020, 18:21

Banknot czy ulotka to z punktu nas, kolekcjonerów, to dobrze, że jest zainteresowanie tą formą kolekcjonowania. W mojej ocenie nadal uważam, że to forma dukatów lokalnych, tylko tak jak mnie nieco wyprostował w rozumowaniu tej kwestii brodacz, to takie dukaty lokalne ..europejskie. To, że kiedyś to zostanie porzucone, chociażby ze względu na mnogość emisji nie mam wątpliwości, jednak liczę, że część tych kolekcjonerów zechce mieć coś prawdziwego i zacznie spoglądać na banknoty które były lub są w obiegu.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: brodacz » 04 gru 2020, 19:01

Obawiam się, że nie będzie tak łatwo. Ci ludzie są przekonani, że robią biznes życia. Co gorsza, wielu odchodzi właśnie z numizmatyki. Tłumaczą sobie, że oto kupują unikatowy walor za 400zł gdy przy takim samym nakładzie np Zaślubiny osiągnęły już cenę 1,5k. Gorzej. Przyrównują do Chrobrego jako pierwszego w serii i SSA o tym samym nakładzie i widzą jak wystrzelił cenowo. Oni naprawdę uważają, że W-wa dojdzie do podobnych poziomów. A jak utopią kasę w te papierki, to już nie wtłoczą jej w numizmatykę. Chyba, że tacy jak ja, co jeszcze zdążą z tego wyskoczyć i przerzucić na prawdziwe banknoty czy monety.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: meszuzel » 05 gru 2020, 12:47

Trochę trudno mi sobie wyobrazić osobą, która np. miała/ma banknot z insurekcji Kościuszkowskiej i przerzuciła się na banknoty 0 euro. Ale jak wiadomo są na świecie rzeczy które się fizjonomom nie śniły - takie to chyba słowa wypowiada Ferdek Kiepski :D
Pamiętam bardzo dobrze okres rozwoju dukatów lokalnych. Te monety były naprawdę drogie. Ludzie zabierali je w kolejki do NBP i tam wymieniali się między sobą lub kupowali. Dziś jest to tak zapomniane, że nie wiem czy jest jakiekolwiek zainteresowanie nimi.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: Morgon » 09 gru 2020, 20:12

Cześć na pewno przeniesie się na prawdziwe banknoty. Faktycznie jest to jakiś pozytyw. Ale czuję, że większość postrzega 0E jako tzw inwestycję. Mają w głębokim poważaniu co jest na tych papierkach, byle były drogie na allegro. No i jest też na pewno grupa osób, którym nie chce się wgłębiać w ogromną tematykę banknotów, ogarniać informacji o emisjach, cenach, stanach zachowania, historii. Tu jest produkt gotowy, wszystko o nim wiadomo i mieści się to w 1 wierszu tekstu (nt każdego 0E). Można kupić dedykowany album i zbierać bez wysiłku. W sumie nic do tej grupy nie mam. Może trochę mi ich szkoda, bo jest duża szansa iż pozostaną z nic niewartymi papierami. Ale jeśli teraz sprawia to komuś radość, to czemu nie?

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: brodacz » 20 gru 2020, 09:06

I oto mamy trzeciego emitenta tego typu wynalazków. Warto też zwrócić uwagę na ceny egzotycznych destynacji.
Załączniki
Screenshot_2020-12-11-07-39-28-081.jpeg
Screenshot_2020-12-20-09-01-25-002.jpeg
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Walus
Posty: 1773
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: Walus » 20 gru 2020, 14:50

Co kolejne to piekniejsze, czekam z niecierpliwoscia na kolejne wynalazki

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2542
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: Mad_Tiger » 20 gru 2020, 20:34

Tyle o ile "0 Eurosouvenir" jest drukowane przez drukarnię która faktycznie drukuje między innymi banknoty to te zielone "memo Euro" czy te "zero suve nir" nie wiamadomo nawet kto produkuje (albo ja nie potrafię znaleźć takiego info :)

Jak to wszystko rypnie to będzie płacz i zgrzytanie zębów :) Jak pękła bańka srebra NBP to przynajmniej zostało srebro :) jak to pęknie to będzie papier do toitoia ;)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: 0 euro Nowe polskie emisje

Post autor: brodacz » 20 gru 2020, 23:26

Właśnie zdałem sobie sprawę, że mam układy w drukarni ulotek. Koszt jednego banknotu wyniósłby mnie ok 1 grosz. Czy jest tu jakiś artysta plastyk?
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ODPOWIEDZ