Kolekcjonowanie banknotów

Dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych, banknotach testowych, zabezpieczeniach
marci_n
Posty: 174
Rejestracja: 01 mar 2023, 01:08

Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: marci_n » 20 mar 2023, 20:15

Witajcie

chciałbym się Was zapytać co jest złego w przechowywaniu banknotów w takim czymś? Zastanawiam się bo mam już jakiś czas, one są dosyć sztywne, nie takie jak zwykłe koszulki w segregatorach.
IMG_20230320_201221.jpg
IMG_20230320_200948.jpg
Ewentualnie co byście polecili?

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 656
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: Gorthagin » 20 mar 2023, 21:07

Przechowywać możesz w czym chcesz. Karty optimy usztywniają znajdujące się w nich banknoty, więc wygląda to całkiem ładnie i bardzo rzadko się przesuwają. U Ciebie banknoty są luźne, więc estetycznie mi osobiście nie pasuje.

marci_n
Posty: 174
Rejestracja: 01 mar 2023, 01:08

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: marci_n » 20 mar 2023, 21:42

Gorthagin pisze:
20 mar 2023, 21:07
Przechowywać możesz w czym chcesz. Karty optimy usztywniają znajdujące się w nich banknoty, więc wygląda to całkiem ładnie i bardzo rzadko się przesuwają. U Ciebie banknoty są luźne, więc estetycznie mi osobiście nie pasuje.
Aha, no spoko bo myślałem że może to coś szkodzi banknotom tak jak się przechowuje jak ja. One nie są luźne bo żaden się nie przesuwa, tylko po prostu jak je wkładałem to nie wsunąłem do końca i tak sobie są ;)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2560
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: Mad_Tiger » 20 mar 2023, 23:16

Ja te groszkowe koszulki zwróciłem jak raz zamówiłem bo były źle opisane. Według mnie one nadają się co najwyżej do zdjęć czy pocztówek.

Używam tylko Lauchtturm z tej "krystalicznej" folii.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 656
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: Gorthagin » 21 mar 2023, 07:34

marci_n pisze:
20 mar 2023, 21:42
Gorthagin pisze:
20 mar 2023, 21:07
Przechowywać możesz w czym chcesz. Karty optimy usztywniają znajdujące się w nich banknoty, więc wygląda to całkiem ładnie i bardzo rzadko się przesuwają. U Ciebie banknoty są luźne, więc estetycznie mi osobiście nie pasuje.
Aha, no spoko bo myślałem że może to coś szkodzi banknotom tak jak się przechowuje jak ja. One nie są luźne bo żaden się nie przesuwa, tylko po prostu jak je wkładałem to nie wsunąłem do końca i tak sobie są ;)
Czy szkodzi, to akurat trudno jest powiedzieć. Są one tańsze od Optimy 3C i tak jak pisze Tiger pewnie nadają się do przechowywania sztywniejszych walorów niż banknoty. Masz ładne banknoty, które nie kosztują po 2 zł sztuka, więc może warto zainwestować w lepsze karty? Teraz Optimy kosztują jakieś 2,5 zł za sztukę, a mieścisz 3 banknoty PRL, więc wydatek nie jest duży. Prezencja lepsza oraz sztywniejsze karty.

No i okładka przydałaby się cztero ringowa ;)

marci_n
Posty: 174
Rejestracja: 01 mar 2023, 01:08

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: marci_n » 21 mar 2023, 11:53

Gorthagin pisze:
21 mar 2023, 07:34

Czy szkodzi, to akurat trudno jest powiedzieć. Są one tańsze od Optimy 3C i tak jak pisze Tiger pewnie nadają się do przechowywania sztywniejszych walorów niż banknoty. Masz ładne banknoty, które nie kosztują po 2 zł sztuka, więc może warto zainwestować w lepsze karty? Teraz Optimy kosztują jakieś 2,5 zł za sztukę, a mieścisz 3 banknoty PRL, więc wydatek nie jest duży. Prezencja lepsza oraz sztywniejsze karty.

No i okładka przydałaby się cztero ringowa ;)

Aha, no muszę się rozejrzeć. Ten segregator mam od dosyć dawna, kiedyś kupiłem luźne sztuki banknotów z tego albumu nbp (23 banknoty) i nie miałem gdzie schować to zakupiłem ten. Wtedy dałem za te banknoty około 200zł za komplet a teraz chyba są deczko więcej warte więc można pomyśleć o czymś lepszym. Ten segregator z tymi koszulkami ma jeden plus - mieszczą się w nim banknoty kolekcjonerskie w folderach
IMG_20230321_115156.jpg

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 656
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: Gorthagin » 22 mar 2023, 06:14

Nie ujmuje dwu ringowym oczywiście, jednak jeżeli będziesz miał więcej banknotów, to po prostu robią się one ciężkie i dwu ringowym może nie unieść ciężaru.

Tak, są banknoty dużo więcej warte teraz ;) Ja swoje kolekcjonerskie wyjąłem z folderów i włożyłem do kart Optimy, aby się lepiej prezentowało.

Anna5

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: Anna5 » 17 sty 2024, 10:26

Dobrze przed zniszczeniem banknotów zabezpieczają również holdery, czyli po prostu folijki, które są atrakcyjne cenowo.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2560
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Kolekcjonowanie banknotów

Post autor: Mad_Tiger » 17 sty 2024, 11:43

Anna5 pisze:
17 sty 2024, 10:26
Dobrze przed zniszczeniem banknotów zabezpieczają również holdery, czyli po prostu folijki, które są atrakcyjne cenowo.
"Koleżanka" Anna za ukryty link reklamowy w emotikonce znajdującej się w stopce dostaje bana z usunięciem konta.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

ODPOWIEDZ