Kolekcjoner NBP

Dyskusja o monetach obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych od 1995 roku
Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 12:42

Z maila od NBP wynika, że "zaginione" zamówienia będą się w ciągu paru dni uzupełniać. Funkcji SCHOWKA nie będzie w nowym sklepie Kolekcjonera.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Walus
Posty: 1774
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: Walus » 28 lip 2021, 12:59

A schowek był bardzo przydatny ☹️ szkoda ale co zrobić

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 13:02

Właśnie, to Schowek zapewniał komfortowe warunki zamawiania nawet w czasie największego zainteresowania pozycjami.

Na opracowanie nowej taktyki mam czas do 21 października - 30-lecie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych, przy 31,1g Ag999. Czyli zacny bulion premium. Do tego czasu potrenuję sobie różne warianty na pojawiających się emisjach. Najbliższe rozpoznanie bojem 6 sierpnia.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Walus
Posty: 1774
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: Walus » 28 lip 2021, 13:16

Ciekawe ile osób wiedziało o tym sposobie 😉
Nmz tak myślałem że korzystasz z tej samej taktyki 😉
Ja poczekam aż sklep będzie ukończony w 100% i wtedy zacznę zastanawiać się jakby to rozgryźć

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 13:20

widocznie ktoś puścił parę z gęby do NBP i Schowek uznano za zbyt niebezpieczne narzędzie
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

damian81
Posty: 585
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: damian81 » 28 lip 2021, 13:20

Dzięki schowkowi udało mi się kupić banknot bitwa warszawska😉
Zresztą to jedyny walor który kupiłem na kolekcjonerze.

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: whocares » 28 lip 2021, 14:26

Reasumując:
- serwis działa powoli, czy raczej aplikacja obciąża przeglądarkę i łącze dużo bardziej niz poprzednia.
- dostaliśmy niepotrzebne bajery typu duże obrazki monet, i do tego obracające się
- zniknęły fajne funkcje typu:
- wyświetl wszystkei dostępne monety (np srebrne) na jednym ekranie
- wyświetl na jednej stronie wszystkie swoje zamowienia

Teraz to jest zrobione jak dla debila: trzeba klikać ekran po ekranie.
O porannych problemach nie wspominam bo mam nadzieje były one jednorazowe i w momencie zmiany rozwiązania zawsze przejściowe niedogodności mogą się pojawić.
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 14:36

Wygląda na to, że nowy "Misiewicz" zaprojektował logo NBP, a w gratisie dał pomysł na stronę Kolekcjonera. Tylko patrzeć, jak wypłynie "nowa twarz" w Ministerstwie Finansów, która będzie mogła się pochwalić osiągnięciami w CV odnośnie wdrożonych innowacji podczas praktyk w NBP. Jak się weźmie za układanie budżetu państwa, to dopiero będą kwiatki.

@whocares zapomniałeś o zniknięciu SCHOWKA ;)
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5432
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: meszuzel » 28 lip 2021, 15:43

Walus pisze:
28 lip 2021, 12:10

Do mnie mail przyszedł natychmiastowo tyle że znajdował się w folderze spam
Najpierw nei przychodziły za później hurtem wszystkie zaległe :) Nie lądowały w spamie, bo sprawdzałem. Natomiast mimo wszystko był problem w moim przypadku z zalogowaniem a w zasadzie z ustawieniem nowego hasła. Ostatecznie się udało, i mam wrażenie, że teraz strona działa sprawniej. Otwieranie w zaszadzie działa bez zarzutu, możliwe, że dlatego, że zmniejszyli ten baner. Teraz powinni go wywalić zupełnie.

Ze schowka też korzystałem, szkoda, że nie ma. też potrenuję przy jakiejś emisji ale nie przy tej najbliższej, bo zainteresowanie będzie niskie więc emocji i obciążenie systemu nie będzie dużego.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 16:35

Widać że pracują cały czas nad stroną.

1. Zmienił się kolor paska na stronie głównej na niebieski - na podstronach jest jeszcze a'la żólty/złoty
2. Wyrzucili link i logo NBP do strony głównej NBP z banera - na podstronach jeszcze jest
3. Rozszerzony napis w górnym banerze Sklep Internetowy Kolekcjoner już nie drga na głównej stronie przy przewijaniu - na podstronach bez zmian, dalej drga
4. Wrzucili "ludzika" do ustawień preferencji ekranu na górę, ale menu rozwijane nie ma własnego tła i wtedy kolor strony przysłania napisy menu np. cienki pasek filmu na banerze zasłania napis w menu i trzeba przewinąć stronę.

I znów strona główna wróciła do poprzedniego stanu. Czyli robią, może coś z tego będzie.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: whocares » 28 lip 2021, 19:06

mmz pisze:
28 lip 2021, 16:35
Widać że pracują cały czas nad stroną.
To jest jeden wielki plac budowy na .. żywym organiźmie :-). Podpowiem tylko, że zostały pewne ślady poprzedniego serwisu :-).
Zwróć uwagę, jakie są urle, które prowadzą do pojedynczych "numizmatów".

Coś czuję, że jeszcze będą jaja z tą stroną i to natury zasadniczej :-). Martwi mnie tylko, że przemigrowano moje dane osobowe do nowego serwisu :-(. Pesel, nr dowodu ...
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 19:25

No i co z tymi danymi za kłopot? Jakoś muszą Cię identyfikować przy odbiorze.

Coś mi się wydaje, że pozazdrościli Litwinom. Stąd przebudowa. U Litwinów był taki fajny efekt przesunięcia awers/rewers monety.

Zakładka SPOSOBY PŁATNOŚCI jest zwalona ponieważ nie uwzględnia rzeczywistości, a mianowicie możliwości płatności kartą przy odbiorze osobistym w Oddziale. I dlaczego tylko w Warszawie?

SPOSOBY PŁATNOŚCI
* Przelew na wskazany w potwierdzeniu zamówienia rachunek bankowy
* Gotówką przy odbiorze w oddziale okręgowym NBP w Warszawie
* Kartą przez Internet.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
The Method
Posty: 346
Rejestracja: 18 maja 2021, 19:37

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: The Method » 28 lip 2021, 19:42

Czy można założyć drugie konto na te same dane? Zapodziałem maila.
***

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3042
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: mmz » 28 lip 2021, 19:59

Kont możesz założyć na całą swoją rodzinę i znajomych. A później wpisujesz do Odbioru tą samą upoważnioną osobę, czyli ... siebie. I masz milion kont na Kolekcjonerze. Logujesz się na milionie terminali i zamawiasz, a odbierasz ... Ty.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2021, 20:01 przez mmz, łącznie zmieniany 1 raz.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: Kolekcjoner NBP

Post autor: whocares » 28 lip 2021, 20:01

mmz pisze:
28 lip 2021, 19:25
Zakładka SPOSOBY PŁATNOŚCI jest zwalona ponieważ nie uwzględnia rzeczywistości, a mianowicie możliwości płatności kartą przy odbiorze osobistym w Oddziale. I dlaczego tylko w Warszawie?
imho to akurat dobrze zrobili, bo wybierasz płatność gotówką i przy odbiorze płacisz kartą/gotówką i to działa.
Jaki miało sens deklarowanie płatności kartą przy odbiorze osobistym? :-). Tu nie chodzi o formę płatności tylko o to czy przedpłacasz (platność przez internet) czy placisz dopiero prz odbiorze.

A że ktoś za wszelką cenę próbował zrobić liniową obsługę zakupu to świadczy o dziwnym podejściu tej osoby. Wybór płatności ma sens przy przedpłacie.

W poprzednim systemie sekwencja zakupowa była własnie bezsensowna, bo w 2 krokach było praktycznie pytanie o to samo: najpierw odbiór osobisty, a potem płatność przy odbiorze :-).
"Russian warship, go fuck yourself"

ODPOWIEDZ