500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Dyskusja o monetach obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych od 1995 roku
stell
Posty: 164
Rejestracja: 12 wrz 2020, 11:40

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: stell » 17 lis 2021, 17:02

whocares pisze:
17 lis 2021, 16:03
Frog pisze:
17 lis 2021, 11:15
Na Allegro już chodzi po 18k - 19k...Ludzie kupują przez Kup Teraz
a skąd pewność, że kupują ludzie, a nie sprzedawcy? :-).
bo jak podliczysz koszty wystawienia i opłatę za sprzedaną monetę/banknot/,przy takiej cenie, to kilka takich fikcyjnych aukcji i kilka tysięcy nie ma.

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 785
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: Savras » 17 lis 2021, 17:22

a nie jest czasem tak, że max prowizja to 50 zł?

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: whocares » 17 lis 2021, 17:59

stell pisze:
17 lis 2021, 17:02

bo jak podliczysz koszty wystawienia i opłatę za sprzedaną monetę/banknot/,przy takiej cenie, to kilka takich fikcyjnych aukcji i kilka tysięcy nie ma.
koszt wystawienia - 60 groszy? chyba, że za Au jest więcej
Maks prowizja to 80 zł, ale kto Ci każe płacić prowizje jeżeli "kupujący" bedący sprzedającym rezygnuje z zakupu albo nawet odtępuje od transakcji (2 tygodnie)?

Na ten brak kilku tysięcy PLN to byś musiał kilkaset lat monete wystawiać :P. Ludzie tyle nie żyją :-).

Łykacie takie "zakupy" przez Kup Teraz jak pelikany. Od dnia sprzedaży zaznaczam wszytkie te monety do obserwacji. I prawie każda "sprzedana" klipa wystawiana jest do sprzedaży ponownie :-).
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: 0zł » 17 lis 2021, 19:31

W licytacji jest bajka, bo po 7dniach od nieopłacenia występujesz o zwrot prowizji albo po 30dniach przychodzi z automatu. Natomiast KT to juz więcej zachodu, bo jednak przelew musi wyjść a później zwrot.

DeeaM
Posty: 451
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:40

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: DeeaM » 17 lis 2021, 19:45

KT jak nie ma wpłaty nie ma problemu z odzyskaniem prowizji.. allegro zwraca automatycznie, jak sprzedawcy kombinatorzy mają swoje podstawione konta do podbijania to nawet nie muszą na to wykładać ani grosza, w końcu kiedyś sprzedadzą za kwotę jaką oczekują dostać..
Jest też opcja "kwota minimalna" ale to już jest extra płatne w allegro więc z tego nie korzystają..

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: 0zł » 17 lis 2021, 20:01

Nie kupisz przez KT jeśli nie zrealizujesz płatności. Będzie tylko w koszyku. Gościu teraz ode mnie chciał w ratach kupić i zanim przeszedł proces w banku to już kto inny mu to sprzątnął.

Poran
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2021, 16:18

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: Poran » 17 lis 2021, 21:25

0zł pisze:
17 lis 2021, 20:01
Nie kupisz przez KT jeśli nie zrealizujesz płatności. Będzie tylko w koszyku. Gościu teraz ode mnie chciał w ratach kupić i zanim przeszedł proces w banku to już kto inny mu to sprzątnął.
A właśnie, że da się dać na KT i nie zapłacić . Bynajmniej u mnie tak da się zrobić . Np. dajesz KT, wchodzisz po kolei na opłac przedmiot , i jak już masz zapłacić za niego ( ostatnie kliknięcie zapłać )to dajesz cofnij , cofnij i powracasz do zakupu z licytacji . Pisze " płatność oczekująca " chyba przez 7 dni . Po tym czasie allegro automatycznie anuluje nieopłaconą aukcje . I jest przez ten czas tak jakby zarezerwowana i nieopłacona .
I tak robią , ... Udają że kupują po zawyżonych cenach tą złota monetę z Kaczyńskim , po paru dniach zwrot prowizji " z automatu " a aukcja widnieje jako kupiona zakończona . To że aukcja jest zakończona na kup teraz to wcale nie oznacza że faktycznie poszła . A sztuczne zawyżanie ceny jest znane nie od dzisiaj .

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: whocares » 17 lis 2021, 22:08

A płatności tradycyjnym przelewem (czy nawet na poczcie) to już nie da się wybrać na allegro, przy KT? :-).

Kiedyś coś sprzedawałem (ale nie pamiętam czy od ceny X czy KT) i kupujący płacił mi z poczty :-).
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: 0zł » 17 lis 2021, 22:17

Jesteś pewny, że zniknie z ofert? Bo jeśli będzie dalej dostępna i ktoś inny dokończy płatność przed Tobą to dostaniesz komunikat, że sprzedający odmówił sprzedaży. Tak właśnie było w tym przypadku u mnie. Kupujący sie pytał dlaczego mu nie chciałem sprzedać, czy to dlatego, że wybrał raty i musiałem tłumaczyć, że nie mam wglądu jaką platność ktoś wybiera, bo raty obsługuje allegro i wygląda na to, że po prostu ktoś był szybszy.
A płatności tradycyjnym przelewem (czy nawet na poczcie) to już nie da się wybrać na allegro, przy KT?
No chyba, że tak

Poran
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2021, 16:18

Re: 500 zł „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Post autor: Poran » 17 lis 2021, 22:34

0zł pisze:
17 lis 2021, 22:17
Jesteś pewny, że zniknie z ofert? Bo jeśli będzie dalej dostępna i ktoś inny dokończy płatność przed Tobą to dostaniesz komunikat, że sprzedający odmówił sprzedaży. Tak właśnie było w tym przypadku u mnie. Kupujący sie pytał dlaczego mu nie chciałem sprzedać, czy to dlatego, że wybrał raty i musiałem tłumaczyć, że nie mam wglądu jaką platność ktoś wybiera, bo raty obsługuje allegro i wygląda na to, że po prostu ktoś był szybszy.
A płatności tradycyjnym przelewem (czy nawet na poczcie) to już nie da się wybrać na allegro, przy KT?
No chyba, że tak
Jestem raczej pewny , że zniknie z oferty ...A to że piszesz że kupujący nie zdążył kliknąć i kupić bo ktoś go wyprzedził i mu zwinoł z " pod nosa " to bym się nie przejmował .... Widocznie ktoś był szybszy i tyle 🙂 nie cza było się tyle zastanawiać- ino szybciej klikać 🙂 🙈. No ale .... temat główny inny więc... piszemy na temat monety 🙂 bo zaraz admin nam tu udzieli "reprymendy "
Wg mnie cena tej monety i tak jest sztucznie zawyżona

ODPOWIEDZ