Inwestuj w srebro

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
piotr7
Posty: 311
Rejestracja: 02 kwie 2019, 15:43

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: piotr7 » 11 paź 2019, 14:59

meszuzel pisze:
11 paź 2019, 14:23
Srebro spadło niemal 3% w ciągu ostatnich 10 dni nieco mniej niż złoto w analogicznym okresie. Czyżby kolega Grześ wyprzedawał nadwyżki :D
Spadło to dopiero dzisiaj a właściwie to wszystko spadło czyli zł zdrożał.
Zobaczcie na notowania.
moje zbiory zobaczysz tutaj: https://pl.ucoin.net/uid50848

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: flex » 11 paź 2019, 15:04

repek20 pisze:
11 paź 2019, 14:44
Przypomniał mi się film słomskiego o srebrze, raczej anty-grzesiowy film :lol: .
Czyli, jak zwykle Słomski, nie kupować zwykłego srebra (junk, zwykły bullion) bo czernieje. Kupować tylko bullion szczelnie zapakowany (u niego) i nie otwierać albo kupować sztabki w folii (w domyśle u niego).

Od dawna wiadomo, że kupno srebro z drugiej ręki i nie od sklepu jest be. Zwłaszcza dla sklepu.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3112
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: repek20 » 11 paź 2019, 15:08

Raczej w tym filmie, żeby w ogóle nie inwestować w srebro.
W jakimś innym było, że najlepiej od razu junk bo i tak po latach z bulionówek będzie junk.
Reguły nie ma.

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Pykacz » 11 paź 2019, 16:17

Jak tak dalej pójdzie to w końcu kupię te krokodyle. :)
Swoją drogą jak to się wszystko układa akurat na wypłatę. :lol:
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Santaks
Posty: 187
Rejestracja: 16 kwie 2019, 20:34

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Santaks » 15 paź 2019, 14:05

Czy każdy jest zajęty ładowaniem taczek, bo trend nadal bez zmian i za 2.5 miesiąca srebro będzie po 26$. Pociąg zaczyna odjeżdżać

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5446
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: meszuzel » 15 paź 2019, 14:24

NBP najprawdopodobniej zareagowało na osłabiającą sie złotówkę. Wykresy w PLN w przypadku srebra to spadek ponad 2% przez ostatni miesiąc dwukrotnie większy niż w przypadku złota.
Wykres wyceniany w $ również nudny, bo w zasadzie w przypadku obu metali można mówić o krótkotrwałym trendzie bocznym. Śmiało można więc zakładać, że zbierają sie siły na kolejny strzał, a który w mojej ocenie niebawem nastąpi.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 15 paź 2019, 15:20

A srebro i złoto zalicza zastój, czy będzie wybicie czy spadek, to pokaże czas.

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Pykacz » 15 paź 2019, 16:43

Ja się wczoraj załadowałem.
Za tydzień jak dobrze pójdzie znowu (chyba że będzie za drogo) z tym że więcej bo spieniężyłem trochę "śmieci" mi już niepotrzebnych i czekam na przelew. A potem bach i zamieniam złotówki na cokolwiek innego . ;)
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: flex » 15 paź 2019, 20:42

meszuzel pisze:
15 paź 2019, 14:24
NBP najprawdopodobniej zareagowało na osłabiającą sie złotówkę. Wykresy w PLN w przypadku srebra to spadek ponad 2% przez ostatni miesiąc dwukrotnie większy niż w przypadku złota.
Wykres wyceniany w $ również nudny, bo w zasadzie w przypadku obu metali można mówić o krótkotrwałym trendzie bocznym. Śmiało można więc zakładać, że zbierają sie siły na kolejny strzał, a który w mojej ocenie niebawem nastąpi.
Raczej mało prawdopodobne, że to NBP zareagował. Od dawna wiadomo, że takie interwencje sporo kosztują i nie mają większych szans powodzenia przeciwko międzynarodowym spekulantom. Przekonał się o tym Bank of England
https://www.investopedia.com/ask/answer ... ngland.asp
Przekonał się o tym też Bank Centralny Turcji w zeszłym roku gdy pozbyli się dużej ilości rezerw walutowych próbując ratować kurs liry w zeszłym roku. Bez większego skutku.
Raczej to skutek odwilży w stosunkach USA - Chiny i napływu kapitału do polskich obligacji i ewentualnie na GPW.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1810
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: julk1 » 15 paź 2019, 23:05

flex pisze:
15 paź 2019, 20:42
Raczej mało prawdopodobne, że to NBP zareagował. Od dawna wiadomo, że takie interwencje sporo kosztują i nie mają większych szans powodzenia przeciwko międzynarodowym spekulantom.
Może z ta interwencją NBP to tak do końca nie jest niemożliwe. Wiadomo, że jak wyborca zadowolony, to głosuje na rządzących. A kredytobiorcy w walutach to pokaźny odsetek wyborców. Podobnie z ceną paliwa. Cena się nie zmieniła na przestrzeni tygodnia. Kierowcy to też wyborcy :D ;)

Po drugie, nie masz racji, że interwencja NBP nie ma większych szans powodzenia. Sama informacja, że NBP zamierza interweniować na rynku walutowym, kilka razy w ostatnich latach umacniała złotego. A te przykłady Anglii czy Turcji to klasyka. Oczywiście, że jak "grubi" spekulanci typu Sorosa się uwezmą to zdecydowana większość państw nie ma szans. Tylko, że w przypadku Polski nie było takich spekulantów.

Czas szybko zweryfikuje nasze teorie. Już za 2-3 tygodnie będzie wiadomo jaka jest prawda...

Awatar użytkownika
luk1983
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2019, 22:09

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: luk1983 » 15 paź 2019, 23:36

Kontynuacja wladzy po wyborach. PPK bedzie realizowane. 20% skladki ma isc do wigu20 kolejne 20% do mwigu. Kapitał zagraniczny przyjdzie po ta gwarantowaną ustawą hosse. Dlatego złoty sie umacnia i bedzie sie umacniac.

Enso
Posty: 893
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:07

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Enso » 16 paź 2019, 00:23

A mówili że dolar za rok, dwa będzie Po 5-6 złotych...

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Pykacz » 16 paź 2019, 10:29

Może będzie a może nie będzie. Nie ma co się rozwodzić nad wróżbami ze szklanej kuli tylko obserwować rynki a zwłaszcza historię , uczyć się i robić swoje.
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

kolczyk
Posty: 380
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:44

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: kolczyk » 16 paź 2019, 12:11

Zlotowka sie nie umacnia tak bardzo, to inne waluty spadaja. Popatrzcie na korone norweska czy australijski dolar. Toż to już prawie załamanie walut narodowych.
Jest zamieszanie w krajach europejskich, wlaczony druk, wszedzie obnizaja stopy. Nasz NBP pod tym wzgledem, pomimo, ze nic nie robi, zaczyna sie robic konserwatywny. Ale spokojnie, u nas tez stopy obniza i wlacza druk.

U nas byly wybory, egzamin z tfudemokracji zdany, wygrana planowana, nie ma zamieszania, wszyscy plynnie przechodza, wszyscy się przyzwyczaili. Stabilizacja nawet byle jakich rzadow jest lepsza niz rewolucja - jak to sie dzieje w innych krajach.
Jednak przy euro 4,2zl i dolarze przy 3,8zł powaznie bym się zastanowił nad odkupem, bo to tylko taka pozorna stabilizacja. Jesli zaczna realizowac swoje obietnice mamy grecje bis. Jest jedynie szansa, ze male zalamanie przyjdzie wczesniej, czyli w 2020 roku i beda musieli sie wycofac z tego socjalizmu.
I oczywiscie srebro akumulowac, nie martwic sie o nic, cel $26 bez zmian. 3-4 ruchy w góre i jesteśmy na $26.
Publikuje posty w celach rozrywkowych, posty nie stanowia porady inwestycyjnej.

Santaks
Posty: 187
Rejestracja: 16 kwie 2019, 20:34

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Santaks » 16 paź 2019, 17:02

kolczyk pisze:
16 paź 2019, 12:11
I oczywiscie srebro akumulowac, nie martwic sie o nic, cel $26 bez zmian. 3-4 ruchy w góre i jesteśmy na $26.
Wg mnie jest to całkowicie nie realne i chętnie zacytuję Twoje prognozy za 2.5 miesiąca i udowodnię jak bardzo głupio myślisz i piszesz.

ODPOWIEDZ