Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5432
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: meszuzel » 30 mar 2020, 12:15

Grześ pisze:
30 mar 2020, 12:08
Jest takie powiedzenie że to zawór bezpieczeństwa i miejsce na wylewanie szamba w jednym miejscu.
No i trzeba to zmienić. Na starym forum zastałem je jako miejsce gdzie w HP można było sobie "ulżyć" i tak to we mnie urosło, ze zaszczepiłem to również tutaj. Tobie skasowałem kilka tematów a mimo to jesteś, bo głównym kryterium Twojej obecności tutaj jest metal, a te tematy pasują do tego forum.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: repek20 » 30 mar 2020, 12:15

@Grześ
Jak ktoś nie interesuje się numizmatyką/kruszcami to może to nie jest miejsce dla niego i to on jest problemem, a nie reszta :roll: ?

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grześ » 30 mar 2020, 12:18

repek20 pisze:
30 mar 2020, 12:15
@Grześ
Jak ktoś nie interesuje się numizmatyką/kruszcami to może to nie jest miejsce dla niego i to on jest problemem, a nie reszta :roll: ?
Masz rację i nikt ci nie zabrania się wylogować.

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: xulu » 30 mar 2020, 12:35

Grześ pisze:
30 mar 2020, 12:08
@xulu
Przesiąkłeś tym zgniłym zachodem.
Raczej dzikim :mrgreen:

Wracając do tematu, fajna mieliście inicjatywę z założeniem forum ale sposób na pozyskiwanie środków na kolejne lata funkcjonowania jest wg. mnie błędem. Rozumiem ze w pierwszym roku było ciężko podjąć decyzje i wywalić kasę na domenę i serwer ale kolejne lata nie powinny być finansowane ze zrzutki. jest wiele innych sposobów na pozyskanie środków reklama procent ze sprzedaży itp.

Może się mylę ale mam takie wrażenie ze jak ktoś wpłaci na forum to się czuje ze może więcej, oczywiście odezwa się glosy ze nie absolutnie tak nie jest ale w podswiadomosci to jest JA DAŁEM .

jeżeli się mylę poprawcie mnie.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grześ » 30 mar 2020, 12:39

Nie musisz pić do mnie.
Wiesz że mam gruba skórę i wszystko po niej spływa.
Napiszę dobitnie bo widzę że co niektórym mózg nie działa.
Na forum jest dwóch policjantów i uważam że to starczy.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2020, 12:51 przez Grześ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5432
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: meszuzel » 30 mar 2020, 12:49

Zrzutka nie jest może idealnym rozwiązaniem i miałem co do niej opory dlatego wspominałem o drobnych wpłatach. Jednak jest to na tyle wygodne i transparentne, że zmieniać na chwilę obecną nie ma sensu.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 30 mar 2020, 12:50

@Xulu

Myślę, że dużo jest racji w tym co napisałeś, jest co najmniej jedna osoba która wg. mnie tak uważa, i jak mniemam na pewno zareaguje na ten wpis. Grunt, to traktowanie wszystkich przez adminów równo. Tak, wiem ciężko jest, ale taka Panowie wasza rola. Forum ma swoją tematykę i na tym powinniśmy się skupić...

Tematy inwestycyjne ok, ale też bez pomyj, starajmy się jednak trzymać wysoki poziom wypowiedzi i np. tępić określenia monet NBP - gównoblaszki, itp... Każdy z nas zbiera takie monety jakie chce, i innym nic do tego, tym bardziej nie powinno obcej osobie to przeszkadzać. NBP to też jakaś forma numizmatyki ale takich osób nie powinny się deprecjonować, widocznie je stać na zbieranie takich monet i liczą się z tym, że na tym stracą. Równie dobrze na srebrze i złocie też się da stracić kupując lub sprzedając w nieodpowiednim czasie, ale niektórzy wolą to przemilczeć. Moim zdaniem zabawa w metale lokacyjne to zabawa dla osób z zasobnym portfelem... ale każdy może mieć na ten temat swoje zdanie :)

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: el-dziubek » 30 mar 2020, 13:42

Trzeba przyjąć do wiadomości, że może i największy ruch jest w tematach około "inwestycyjnych". Ale założenie forum i nie ukrywam powód mojej obecności tutaj to jednak monety. Obiegowe, bulionowe jako obszar kolekcjonerski, kolekcjonerskie lustrzanki i HR-y itp.
Apeluję do osób, których nie interesują tematy nie związane z zarobkiem w czystej formie o nie udzielanie się w działach, w których ów zarobek nie ma najmniejszego znaczenia. Będzie to miało podwójne korzyści: po pierwsze nie robimy śmietnika, po drugie w ten sposób unikamy niepotrzebnych zaczepek i kłótni :)

Co do HP. Moim zdaniem niech sobie będzie o wszystkim, ale ze względu na zdrowie adminów nie powinno być wolnej amerykanki. Jakieś zasady ogólnoludzkiego szacunku powinny być zawsze na pierwszym miejscu. Nawet osoba posiadająca najbardziej "dziwne" i "inne" od moich poglądów ma prawo do ich wyrażania. Oczywiście w granicach obowiązujących norm i przepisów.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: flex » 12 kwie 2020, 11:25

W sumie popieram to co napisał el-dziubek. Jeżeli piszę w innych działach niż inwestycyjny to raczej z pytaniem stan czy z prośbą o info.
Tak jak teraz, HP bez polityki i podobnych tematów jest ok.
Zresztą, to nie tematy są problemem a ludzie w nich piszący. I tu proponuje dłuższe albo permanentne bany dla osób uporczywie łamiących regulamin.
To co się wczoraj odwalało w HP i temacie 2 złote 1924, to już szczyt. :?
Teksty o brudasach czy śmierdzących klapkach, obrażanie innych forumowiczów :shock:
Nie możemy pozwalać na taki ściek bo nikt poważny więcej tu nie dołączy a i starzy zrezygnują.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 12 kwie 2020, 11:35

No wczoraj, to faktycznie co niektórzy pokazali co potrafią... :oops:

KZN
Posty: 1343
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: KZN » 12 kwie 2020, 12:03

W numizmatyce świetna jest Jej różnorodność. Każdy może znaleźć coś, co mu się podoba i odpowiada - dla jednego będą to monety starożytne, dla drugiego obiegowa zagranica, kolejnemu spodobają się monety lustrzane, inny doceni monety o konkretnej tematyce.. i w zasadzie można tak wymieniać w nieskończoność.. Cześć zbiorów zawiera się w innych, pozostałe są z goła odmienne.. Każdy ma prawo zbierać to, co mu się podoba.. To co zbieramy, jest związane z tym, co nam się podoba, co przywołuje nam jakieś wspomnienia, wzbudza emocje, motywuje do jakichś działań.. Zasobność portfela i / lub skłonności wydatkowe wpływają na zbiór i jego jakość, ale pod żadnym pozorem, nikt z nas nie powinien oceniać, krytykować i wyzywać Drugiego, dlatego, że ma inne zdanie na temat przedmiotu zbioru. Nie nam oceniać innych zbiory, jednak bezdyskusyjnie oceniać możemy ich kulturę osobistą, wymagać możemy wzajemnego poszanowania.. A to, że jeden inwestuje w bulion, a drugi zbiera PRL i wzajemnie nie rozumieją sensu zbioru tego Drugiego, nie uprawnia do braku kultury wypowiedzi i braku szacunku.

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: xulu » 12 kwie 2020, 12:05

Forum się rozrasta i administracja powinna się zastanowić, albo staje się grupą zamknięta tak jak niektórzy to widzą i nie dopuszcza do dalszego rozwoju forum. Albo zawiesi poprzeczkę ciut wyżej i forum stanie się dużym merytorycznym forum w Polsce.


Nadal podtrzymuje co pisałem w marcu:

4) Na forum jest za mała dyscyplina.
Co nie znaczy że zawsze jestem zdyscypoinowany ;)

@KZN popieram w 100%

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2553
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Mad_Tiger » 12 kwie 2020, 13:32

Są święta, dopiero wstałem od stołu 😺

Widzę że coś się zadziało, jest 15 zgłoszeń ...

Zamknąłem na szybko 3 tematy ... Jak zrobimy porządek to coś postanowimy.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5432
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: meszuzel » 12 kwie 2020, 14:35

W 99,9% mamy ogarnięte.

Jeszcze na spokojnie po świętach z kolegą adminem ustalimy sobie co nieco, ale jest pewne już teraz, że bany będą lecieć częściej.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: flex » 12 kwie 2020, 16:39

Nikt nie spodziewa się, że admini będą czuwali cały czas a tym bardziej w święta :)
Tu nie chodzi o błyskawiczną reakcję a raczej o konsekwentne karanie takiego chamstwa. Bo to nie pierwszy raz i widać dalszą eskalację.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Zablokowany