Finansowanie forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Finansowanie forum

Post autor: Grześ » 31 mar 2019, 20:32

Ranga skapiec jet przednia.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3114
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Finansowanie forum

Post autor: repek20 » 31 mar 2019, 20:35

proponuje, żeby meszuzel podał jakieś konto i załatwimy sprawę od ręki- przy tak drobnej kwocie niepotrzebne są żadne serwisy składkowe.
po dyszce za rok powinno być ok

Mechanick
Posty: 81
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:28

Re: Finansowanie forum

Post autor: Mechanick » 31 mar 2019, 21:53

Zdarzyło mi się coś wpłacać przez patronite, umożliwia opłaty cykliczne. Uważam ze jest to wygodne i daje wgląd w stan finansowania projektu. Można też wyznaczać cele finansowe do osiągnięcia np. nowy serwer, nagrody, administracja itp. Można wybrać np. miesięczną subskrypcję po 2zł, 5zł i 10zł. Każdy w zależności od gestu wybierze coś dla siebie. Samo wychodzi mi z PayPal i nie muszę o tym pamiętać. Nie ujawniacie też w ten sposób zbędnych danych osobowych.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 23:32 przez Mechanick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Finansowanie forum

Post autor: tonyxxl » 31 mar 2019, 22:25

Kody rabatowe z kilku dużych sklepów załatwiły by sprawę wszystkim. Prosto i bezproblemowo. Każdy korzysta i forum ma stały i teoretycznie nieograniczony przypływ gotówki. Nie prowadzę sklepu z monetami, ale jak to forum nie jest idealne dla takiej branży to już nie wiem. Tylko nie idźcie w wyłączność. Niech dilerzy walczą ceną albo rabatem albo asortymentem. Inaczej będzie taka szopka jak na starym forum i nikt nie skorzysta, bo każdy umie korzystać z wyszukiwarek i porównywarek a zakazy linkowania i cenzura nic tu nie dadzą.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Finansowanie forum

Post autor: meszuzel » 01 kwie 2019, 10:32

Kilka ciekawych propozycji padło. Osobiście uważam, tak jak to zauważył kolega Mechanick, ze lepszym rozwiązaniem bedzie cos na wzór patronite. To czy ta konkretna czy na zrzutka nie ma znaczenia. Nie chciałbym jednak aby szło to gdzieś na moje konto, nawet odrębne tylko dla potrzeb forum.
Z Adrianem (Mad_Tiger) mamy ustalenie jeszcze ze starego forum, że nie ma z tego żadnej kasy i robimy to bo chcemy.
Jakiś baner z płatną reklamą tez jest fajnym pomysłem i też o tym pomyślałem, ale może się okazać, że sam z tym nie dam rady i może być potrzebna zaufana osoba, która to ogarnie, ale to przemyślenia na później.
Jakaś dodatkowa opłata w postaci 1% od sprzedaży .. nikogo nie zmusimy. Jesli ktoś zechce wesprzeć dodatkowo to będzie to miły gest.
Co do rang np. SPONSORA FORUM :) to musze sprawdzić jak to wygląda, ale można pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Na chwilę obecna domena jest na rok później za 120 netto, ale moza przenieść i koszty byłyby mniejsze. Serwer jest do 26.09.2019 i trzeba zebrać 246 lub przenieść pliki na inny tańszy serwer. To 246 zł byłoby na rok.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Mechanick
Posty: 81
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:28

Re: Finansowanie forum

Post autor: Mechanick » 01 kwie 2019, 12:17

meszuzel pisze:
01 kwie 2019, 10:32
Jesli ktoś zechce wesprzeć dodatkowo to będzie to miły gest.
W patronite można utworzyć kilka stawek i każdy może co miesiąc dorzucać np. 2zł, 5zł czy 10zł. A jak ktoś ma ochotę to może zasponsorować większą kwotę. 2zł miesięcznej subskrypcji to śmieszna kwota i nie sądzę by były problemy z zebraniem większych sum niż wymaga utrzymanie serwera. Nadmiar można przeznaczyć na usprawnienia, jakąś obsługę informatyczną, nagrody w konkursach itp itd. Nie sądzę by nadmiar funduszy komukolwiek przeszkadzał. Gdyby subskrypcja była warunkiem niezbędnym do aktywacji konta na forum i pisania postów, to zapewne pozytywnie wpłynie to na ilość spamu i przypadkowych trolli. Tworzy też chyba większe poczucie odpowiedzialności dla forumowiczów. Jak ktoś za coś płaci to bardziej to szanuje.
Poza tym na patronite na bieżąco widać finanse forum. Taka przejrzystość finansowa sprawi że nikt nie będzie adminom mógł nigdy zarzucać że w niejasny sposób zarządzają kasą. Każdy będzie widział ile wpłynęło a admin poda w ogłoszeniach parafialnych na co wydał i tyle.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Finansowanie forum

Post autor: meszuzel » 01 kwie 2019, 12:40

Podoba mi się takie rozwiązanie.
Szczególnie opcja związana z "nadmiarem" gotówki którą można przeznaczyć na konkursy, oby tylko ta sielanka się nam udała.

Zróbmy tak.
Do końca tyg. jeszcze temat jest otwarty i wszelkie pomysły mile widziane. Później zapoznam się z patronajtem.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3114
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Finansowanie forum

Post autor: repek20 » 01 kwie 2019, 12:44

Ale jak wy chcecie na tym patronite ustawić płatność za korzystanie z forum ? patronite działa jak siepomaga itp. serwisy do darowizn... Płacenie co miesiąc mi się nie podoba, lepiej raz na rok.

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Finansowanie forum

Post autor: Gaszpar » 01 kwie 2019, 12:53

to moze będzie jakiś arkusz kalkulacyjny z nickami na miesiace rozbity i tam admini beda wpisywac za ile miesiecy kto wpalcil
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Mechanick
Posty: 81
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:28

Re: Finansowanie forum

Post autor: Mechanick » 01 kwie 2019, 13:47

repek20 pisze:
01 kwie 2019, 12:44
Płacenie co miesiąc mi się nie podoba, lepiej raz na rok.
Możesz też dokonać jednorazowej wpłaty wyższej kwoty przez tPay. Wybierasz wtedy że chcesz zapłacić za okres od 3 do 12 miesięcy z góry. Podałem za przykład subskrypcję miesięczną 2zł bo tak mała kwota nie będzie raczej nikogo zniechęcać do opłat i zakładania kont na forum.
Admin może przydzielać honorowe rangi dla patronów forum, którzy wpłacili najwyższe kwoty lub abonament za rok z góry. Tpay pobiera mniejsze prowizje i zostaje więcej dla forum.
to moze będzie jakiś arkusz kalkulacyjny z nickami na miesiace rozbity i tam admini beda wpisywac za ile miesiecy kto wpalcil
Jak założysz konto patronite z takim nickiem jak na forum to widać kto ile wpłacił na ich stronie.

Zbiórka na patronite na pewno wiąże się z jakimiś kosztami transakcyjnymi, ale daje przejrzystość w działaniu.
https://patronite.pl/post/320/progi-por ... la-autorow

Oczywiście można wybrać każdy inny(lepszy, tańszy) portal do zbiórki. Ja napisałem o patronite bo tylko z nim miałem styczność. Biorą około 5% prowizji oraz 1,5% prowizji dla tPay. PayPal zdziera niemiłosiernie, więc lepiej ich unikać jako formę płatności.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3114
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Finansowanie forum

Post autor: repek20 » 01 kwie 2019, 22:01

skoro jest opcja, że można zapłacić za rok z góry to jestem na tak ;)

Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 442
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

Re: Finansowanie forum

Post autor: gladiq » 01 kwie 2019, 22:37

Pitu pity 5 stron; dajcie link na wpłatę to wpłacę cegiełkę od Siebie ( na pół roku starczy :). To jest nasze miejsce, więc trzeba o nie dbać.

Mechanick
Posty: 81
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:28

Re: Finansowanie forum

Post autor: Mechanick » 01 kwie 2019, 22:52

gladiq pisze:
01 kwie 2019, 22:37
Pitu pity 5 stron
Lepiej teraz robić pitu pitu na 5 stron, niż żeby za kilka lat przyszli do właściciela konta bankowego po PITy na 5 stron... I będzie musiał tłumaczyć z jakiej to działalności ma dziesiątki(lub setki) przelewów na koncie. Warto chyba poświęcić chwilę i pomyśleć też o zabezpieczeniu osoby prowadzącej finanse.

Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 442
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

Re: Finansowanie forum

Post autor: gladiq » 01 kwie 2019, 23:03

Mechanick pisze:
01 kwie 2019, 22:52
gladiq pisze:
01 kwie 2019, 22:37
Pitu pity 5 stron
Lepiej teraz robić pitu pitu na 5 stron, niż żeby za kilka lat przyszli do właściciela konta bankowego po PITy na 5 stron... I będzie musiał tłumaczyć z jakiej to działalności ma dziesiątki(lub setki) przelewów na koncie. Warto chyba poświęcić chwilę i pomyśleć też o zabezpieczeniu osoby prowadzącej finanse.
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pod ... osoby.html

https://poradapodatkowa.pl/opodatkowani ... ,546.phtml

Do 4902 PLN jest bezpiecznie, więc kwestia zastanowienia czy tyle wyjdą koszty roczne ? .Warto również wydzielić subkonto na koncie bankowym, albo nawet założyć oddzielne aby było czysto do bólu.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Finansowanie forum

Post autor: meszuzel » 02 kwie 2019, 09:10

Z kontem bankowym może być jeszcze inny kłopot. RODO :shock:
I ja osobiście nie byłbym tym zainteresowany. Przejrzyste rozwiązanie byłaby chyba najwygodniejsze, pomimo, że sa pewne koszty operacyjne. Ja byłbym za partonitem lub innym tego typu rozwiązaniem.

Co do składki, to gdyby zebrało się ok 50 osób, stałych, które by wpłacały złotówkę miesięcznie lub raz rocznie to więcej nam nie trzeba. Zostanie jeszcze na drobne nagrody.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ