Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Posiadasz stronę z tekstami o tematyce numizmatycznej, piszesz bloga lub w inny sposób udzielasz się w sieci w zakresie numizmatyki? Podziel się tym z innymi.
Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 11 sty 2020, 13:53

Zapraszam na pierwszy odcinek Srebra dla Zuchwałych w Nowym Roku. Znajdziecie w nim podsumowanie mojej działalności na kanale, oraz dokonanych zakupów w roku 2019. Powiem też o planach na najbliższe miesiące. Dodatkowo kanał jest bliski osiągnięcia 1000 subskrypcji, co bardzo mnie cieszy :D
Jeśli ktoś z Szanownych Kolekcjonerów lub Zbieraczy srebra fizycznego jeszcze nie zna kanału, to oczywiście zapraszam :D


Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2805
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: brodacz » 12 sty 2020, 09:45

Obejrzałem ten odcinek jako jedyny z całej serii i cóż mogę napisać... Tu nie chodzi o hejt spowodowany ilością. Chodzi o sam przekaz. Kopulowanie o niczym. Co mnie obchodzi ile ktoś kupił sobie jakiego srebra? Napisz w jakich miesiącach co kupiłeś i za ile i czy na danym zakupie zarobiłeś czy jesteś w plecy. Jeśli kupiłeś okazyjnie to w jaki sposób? Ja nie ukrywam, że kupuję za bezcen w lombardach. Przecież nie jeżdżę po całym kraju i nie boję się konkurencji we Wrocku czy Trójmieście. Ja w zeszłym roku kupiłem tylko 60oz premiuma od kolego z forum i jestem 5 zł na sztuce do przodu w 2 miesiące. To są konkrety.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Grześ » 12 sty 2020, 09:58

Brawo sąsiedzie.
Kto, jak kto mógł tak tu błysnąć.
Po 12 w południe napiszę gdzie jest do zdobycia srebro prawie za free.
Specjalnie będzie info dla ciebie abyś mógl tam sam pojechać i te sreberko sprzątnąć mi sprzed nosa.
------------------
Co do filmu to każdy orze jak może.
Jeden kupi tubkę, drugi dwie a trzeci pięć.
To i tak lepiej niż średnia.
Trzeba pamiętać że oprócz srebra niektórzy mają jeszcze dom i rodzinę.

Joden82
Posty: 226
Rejestracja: 31 sie 2019, 19:04

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Joden82 » 12 sty 2020, 10:04

brodacz pisze:
12 sty 2020, 09:45
Obejrzałem ten odcinek jako jedyny z całej serii i cóż mogę napisać... Tu nie chodzi o hejt spowodowany ilością. Chodzi o sam przekaz. Kopulowanie o niczym. Co mnie obchodzi ile ktoś kupił sobie jakiego srebra? Napisz w jakich miesiącach co kupiłeś i za ile i czy na danym zakupie zarobiłeś czy jesteś w plecy. Jeśli kupiłeś okazyjnie to w jaki sposób? Ja nie ukrywam, że kupuję za bezcen w lombardach. Przecież nie jeżdżę po całym kraju i nie boję się konkurencji we Wrocku czy Trójmieście. Ja w zeszłym roku kupiłem tylko 60oz premiuma od kolego z forum i jestem 5 zł na sztuce do przodu w 2 miesiące. To są konkrety.
Jestem tego samego zdania co Ty
2 filmy obejrzałem i dla mnie nic nie wnoszą
Pokazywanie czegoś co w roku wychodzi to raczej dla dzieciaków. Ale chlopak też chyba młody lubi to robić ma słuchaczy to niech robi jego sprawa.

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 12 sty 2020, 10:35

Wiem, że kanał może nudzić srebrnych wyjadaczy i milionerów od krypto ;) ale są jeszcze inni, którzy dopiero szukają informacji o srebrze fizycznym, bądź nie mają czasu śledzić nowości na bieżąco. I dla tych osób głównie przygotowywane są treści. Każdy więc ocenia według swoich kryteriów, nawet po jednym odcinku. Chwalenie się ile jestem do przodu na tym, albo skąd mam srebro jest pozbawione sensu, bo i tak musisz uwierzyć mi na słowo :D Poza tym kupując cokolwiek ze srebra przez dwa ostatnie lata, przy obecnym spocie trudno nie być na plusie, choćby wirtualnym :)
Edit: dzięki za komplement z moim wiekiem ;)

Andrew
Posty: 131
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:09

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Andrew » 12 sty 2020, 13:14

Widzę, że koledzy uważają te 180 uncji za chwalenie się. Ja to widzę jako podsumowanie roku.
A jeżeli dla kogoś odłożenie 1100 zł na srebro miesięcznie to bieda, i pisze o tym, to świadczy tylko o jego biedzie kulturalnej i intelektualnej. Bo 90% osób na tym forum na to nie stać.
Dla mnie to piękny wynik, zwłaszcza jeżeli kolega ma rodzinę i jakieś dodatkowe oszczędności.

Awatar użytkownika
PasjaKruszca
Posty: 54
Rejestracja: 29 lis 2019, 09:40

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: PasjaKruszca » 02 mar 2020, 20:27

Jaki milusi smakowity rarytasik znalazłam tj. ten kanał na YT ... :D

Nie będę ukrywała że w kontekście Ag mogę śmiało powiedzieć że jeszcze nawet nie raczkuję i możliwość zapoznania się z monetą godną uwagi z ciekawym komentarzem w otoczeniu wideo jak najbardziej to jest to czego mi brakowało ... :P

Jestem po dwóch odcinkach ... i ... chcę więcej i więcej ... :D

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 02 mar 2020, 20:30

Witam na kanale :) odcinków już troszkę jest, więc na tydzień powinno Ci starczyć ;)

Awatar użytkownika
PasjaKruszca
Posty: 54
Rejestracja: 29 lis 2019, 09:40

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: PasjaKruszca » 09 mar 2020, 14:43

Dziękuję za odcinek numer 39 "Big Five", z zaciekawienia sprawdziłam cenę i biorąc pod uwagę aktualny wzrost ceny tej monety oraz fakt jak mało za nią zapłaciłam, postanowiłam jednak dokończyć zbieranie tej serii (wizualnie potwierdzam jest cudna). A może ta jakże na ten moment nieodpowiedzialna decyzja zaprocentuje za jakiś czas... :D [ot taki element uboczny odcinka ;) ]

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 09 mar 2020, 19:34

Mam nadzieję że się opłaci nam obu ;) Ale przy premium trzeba mieć świadomość, że nie zawsze się to udaje :)

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 280
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: joxer » 09 mar 2020, 20:48

ze srebra to można zbierać wszystko, co kto lubi, co komu się podoba, ale opłacalność to temat dyskusyjny :) trza też mieć świadomość, że nasze wyobrażenia o srebrze mogą się nie pokrywać z rzeczywistością, zwłaszcza z kawałkiem rzeczywistości jaki jest przestawiany na tym forum oraz youtubie

dla tego też silverstackerpl mam dla ciebie raczej ciekawy pomysł na filmik :) "Oszalałem, sprzedałem całe srebro !?!" :) zrób filmik pokazujący hipotetyczną sytuację w której byłbyś zmuszony sprzedać swój cały stos srebra (lub przynajmniej jego część) :) i pokaż swoim widzom jakie są polskie realia: od olx / allegro po dilerów srebra :)

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 09 mar 2020, 21:36

@joxer w odcinku SdZ: #22 było coś podobnego, gdzie mówiłem kiedy bym srebro sprzedał, jednak nie do końca odcinek był o tym o czym mówisz :) Co jakiś czas staram się też przemycać informacje w odcinkach, że nie jesteśmy skazani na skup u dealerów i że jest coś takiego jak rynek wtórny. Propozycję odcinka wpisuję sobie na listę i może w przyszłości wykorzystam, Dzięki! :)

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 280
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: joxer » 09 mar 2020, 22:22

warto taki eksperyment zrobić, bo zdecydowana większość kanałów mówi tylko o zakupie i hipotetycznym zarobku oraz wymianie na złoto jak ratio spadnie do odpowiedniego poziomu :) ale zwykli ludzie w planach często zapominają o zdarzeniach losowych, oraz uważają się za nieomylnych

przejrzyj sobie kanał cullsilver a znajdziesz kilka ciekawych tematów, których nikt na polskim youtubie nie porusza:
https://www.youtube.com/user/MPB131

ja ostatnio po noworocznej zmianie konceptu na stacking zrobiłem drobną próbę sprzedaży rzeczy które mi się dublują lub nie są zgodne z moją nową koncepcją, a oto wnioski/spostrzeżenia dotyczące olx-a:

- małe zainteresowanie monetami, które są wystawia w okolicy ceny katalogowej (prl, współczesne lustrzanki)
- polska to kraj samych Januszów biznesu i proponują ceny sporo poniżej oferowanych, negocjują nawet jak jest jak wół napisane, że cena nie podlega negocjacji
- polskie lustrzanki mają premium, niewielkie ale zawsze to coś, propozycje przy sprzedaży hurtowej zawsze przekraczały cenę spot
- im bardziej zielony kupujący, tym bardziej uczciwą cenę proponuje :) najlepszą propozycje na mapki dostałem od osoby, która nawet nie wiedziała jakiej są próby (mimo że było to zawarte w opisie)
- polskiego klienta nie interesuje amerykański grading
- ludzie myślą, że junk silver odda się po cenie złomu :P

a propozycje cenowe jakie między innymi dostałem to:
- mapki po 18 za szt (wystawiłem 47 szt. za 1050)
- lustrzanki 10 zł - 29-30 za szt. (sprzedałem po 31)
- ochrona środowiska bóbr/łoś - 50 zł za szt (wystawiłem po 80)
- olimpiada sarajewo sprzedałem za 55 z przesyłką (wystawiłem za 70, ale kupiłem po bardzo okazyjnej cenie)

ceny jak każdy Janusz biznesu mocno pozażywałem :P żeby ani 1 grosza w plecy nie być :)

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 20 wrz 2020, 10:00

Czas leci nieubłaganie i Srebro dla Zuchwałych ma już dwa latka :D Z tej okazji zorganizowałem małe rozdanie na kanale dla Widzów. Moje odkładanie srebra zaczęło się jakieś 4 lata temu od studiowania protoplasty tego forum czyli monety.pl, tak więc wszystkie następstwa z tym związane (w tym kanał SdZ) wiążą się z tym miejscem ;) Dlatego też zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w losowaniu :) Powodzenia! :)


Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Grześ » 04 paź 2020, 09:53

SilverStackerPL pisze:
20 wrz 2020, 10:00
Czas leci nieubłaganie i Srebro dla Zuchwałych ma już dwa latka :D
Zdajesz sobie kolego sprawę że w tej twojej twórczości sprzedajesz dużo tajemnic.
Będziesz chciał kiedyś sprzedać swoje walory, to odbije ci się to czkawką.
Uświadomiony lud zaproponuje ci cenę spot i wtedy przyjdzie czas na refleksje. :evil:

ODPOWIEDZ