Giełda Independent Metals

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
stryjek
Posty: 159
Rejestracja: 04 sie 2020, 23:18

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: stryjek » 09 sie 2020, 21:55

brodacz pisze:
09 sie 2020, 20:41
Ceny faktycznie chore, ale to kwestia początku. Skoro nie ma konkurencji, to poszalejemy. Jak będzie więcej osób, które naprawdę zechcą sprzedać a nie sprzedawać, to i ceny znormalnieją. Chociaż to co ostatnio obserwuję na grupach kruszcowych i mnie zaskakuje. Sztabki Au po 100g czy nawet 10oz schodzą na pniu w dobrych cenach.
Co do ostatnich dwóch zdań wypowiadać sie nie będę, sam bym w "godnej cenie" sprzedał, a jeszcze chętniej wymienił na monety z mainstreamu. Natomiast pierwsze trzy to trzeźwa ocena rzeczywistości. Dodać tylko można, że pierwsza głębsza korekta wpłynie ozdrowieńczo, jak przysłowiowy kubeł zimnej wody.

Dobrze, że dwie giełdy są, jeszcze lepiej, gdyby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało i zaczęło z nich korzystać. A obecne ceny to typowa choroba wieku młodzieńczego. jestem pewien, że to się zmieni.

EDIT: wypada napisać raczej "w większości chore", bo zdarzają się jednak i rozsądne. Mniej ich, ale też są.
Obie giełdy sa niemal identyczne, choc to tez nie problem, bo nie wiem, czy potrzebne mi sa dodatkowe funcjonalności. IM wypada obecnie lepiej ze względu na prowizję. Jeżeli pozostanie na poziomie 0,5-1%, to wróżę obu sukces. I tu bym sugerował uproszczenie. Na przykład: złoto 0,5%, srebro 1% i szlus. Bez kombinacji typu "premium", bo to tzw. "normalnemu człowiekowi" nic nie mówi.

Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 441
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: gladiq » 23 sie 2020, 10:21

Ceny dalej idiotyczne, ale z moich obserwacji wniosek jest jeden - towar należy pchać jak ulica widzi kilka dni po +4, 5,6 % wtedy im skarpety się otwierają i rozsądek maleje. :)

Awatar użytkownika
Duczkens
Posty: 97
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:01

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Duczkens » 23 sie 2020, 10:41

Nie żebym miał jakiś cel aby coś reklamować, ale właśnie oglądałem premiere

https://www.youtube.com/watch?v=dl7a5ZH6hPA

w skrócie:
my tylko kojarzymy, od reszty umywamy rączki :D 8-)

Awatar użytkownika
stryjek
Posty: 159
Rejestracja: 04 sie 2020, 23:18

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: stryjek » 23 sie 2020, 12:40

Nie jestem adwokatem giełdy, ale jak sobie wyobrażasz zachowanie anonimowości połączone z zabezpieczeniem transakcji?

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: flex » 23 sie 2020, 12:40

Duczkens pisze:
23 sie 2020, 10:41
Nie żebym miał jakiś cel aby coś reklamować, ale właśnie oglądałem premiere

https://www.youtube.com/watch?v=dl7a5ZH6hPA

w skrócie:
my tylko kojarzymy, od reszty umywamy rączki :D 8-)
Nic co oferuje więcej nie ma większego sensu. Zresztą, póki nie pobierają za to prowizji, nie ma się czego czepiać. Ewentualnie nawet prowizja w wysokości np 0,5-1% jest w takim wypadku uzasadniona. Domena, portal i jego obsługa kosztują.

Wcześniej był portal otozłoto, który miał podobną funkcjonalność ale, wg mnie, miał dużo lepszy interfejs i do tego oferował sprawdzanie złotych monet za opłatą. Niestety nie przetrwał. Prawdopodobnie z powodu flauty na rynkach PM wtedy.

A takich co oferują pośrednictwo i dają gwarancję oryginalności już mamy. Tyle, że pobierają za to już konkretne pieniądze. To sklepy numizmatyczne gdzie możesz oddać monety w komis (kilka % marży) lub nawet szybko odsprzedać.
Tyle, że w okresach dużej niepewności na rynkach finansowych i wzmożonego popytu na PM, sklepy znacznie podwyższają sobie prowizje (kwiecień i maj br) i różnica między skupem i sprzedażą 1 oz Au dochodziła wtedy do 1000 zł.
Więc chyba warto zainwestować trochę czasu w naukę rozpoznawania falsów i, korzystając z takich portali, prowizje zachować dla siebie.
gladiq pisze:
23 sie 2020, 10:21
Ceny dalej idiotyczne, ale z moich obserwacji wniosek jest jeden - towar należy pchać jak ulica widzi kilka dni po +4, 5,6 % wtedy im skarpety się otwierają i rozsądek maleje. :)
Prawdopodobnie lepsze oferty szybko znikają.
Mi brakuje na tym portalu lepszego interfejsu bo ten zrobiony jest na kolanie, bez znajomości rynku PM. Już szlachetneinwestycje.pl mają lepszy.
Do tego brak filtrowania ostatnio dodanych ofert. Za każdym razem trzeba przeglądać całą bazę.
No i czas akceptacji ogłoszenia tragiczny. Kilkanaście godzin?
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
stryjek
Posty: 159
Rejestracja: 04 sie 2020, 23:18

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: stryjek » 07 lis 2020, 13:06

Ograniczyli ilość ofert, a raczej ustalili ilość maksymalną aktywnych ofert dla uzytkownika na 4. Pomysł beznadziejny i nawet jeżeli ma jakies uzasadnienie, to z punktu widzenia uzytkownika wystawiającego cos na sprzedaz równie denerwujący, jak niedawne "ulepszenia" w Allegro. Tylko, niestety, Allegro poki co ma 10 x wieksza skuteczność.

Panowie, nie tędy droga.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: brodacz » 07 lis 2020, 13:32

Na razie miejsce to znają chyba tylko sprzedający. Nie miałem dotychczas nawet zapytania w sprawie monet, które gdzieś indziej są mile widziane.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: 0zł » 07 lis 2020, 13:35

U mnie gość niby kupił a później brak kontaktu to olałem i już tam nie wystawiam, bo tylko zawracanie gitary

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Grześ » 07 lis 2020, 14:20

Ja tam nie narzekam.
Ideał to nie jest ale światło w tunelu.
Sprzedaż idzie sprawnie.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: flex » 07 lis 2020, 14:23

ZGRYWUS pisze:
07 lis 2020, 13:35
U mnie gość niby kupił a później brak kontaktu to olałem i już tam nie wystawiam, bo tylko zawracanie gitary
U mnie to samo. Jakiś lekarz kupił rolkę ale rozmyślił się.
Dałem sobie spokój z tym portalem gdy kolejny raz na dodanie oferty czekałem + 50 godzin.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Grześ » 07 lis 2020, 14:27

Bo to portal do sprzedaży metalu a nie wynalazków, bóg wie skąd.

Awatar użytkownika
stryjek
Posty: 159
Rejestracja: 04 sie 2020, 23:18

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: stryjek » 09 lis 2020, 10:33

A ja naiwny myslałem, że monet...
Swoja drogą na zatwierdzenie aukcji na "szlachetnych" czekam juz 3 dni. Prawie jak na odpowiedź ze skarbówki.

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: el-dziubek » 01 gru 2020, 06:23

Mam pytanie do silvestackera odnośnie giełdy. W filmiku promującym zakładałeś obniżenie marży metali na rynku wtórnym poprzez powstanie platformy (konkurencja dla dilerów). Przed chwilą przeszukałem oferty w celu zakupu jakiegoś mniejszego złota w okolicach 1/4oz. Fajną opcję macie, gdzie przy cenie jest procent w stosunku do spot. Ale niestety nie znalazłem nic poniżej 10%. A mniej więcej tyle jest u dilerów na tej gramaturze. Mało tego, uncjówki złote w zdecydowanej większości to +20% i więcej nad spot (u dilerów okolice 5%). Przyznam, że nie zachęciłem się do nabycia tutaj ani jednej sztuki. Do tego dochodzi niepewność co do kontrahenta i brak wsparcia ze strony portalu w przypadku falsa.
Dlatego całkiem na serio zapytam, jak widzisz dalszy rozwój platformy pod względem obrotu złota? Nie stać mnie na zakup 1oz jednorazowo, więc muszę wchodzić w mniejsze wagi złota. U dilerów ostatnio 1/10 oz na poziomie 7% nad spot. Na numi polskie 100 zł 3-5% nad spot można znaleźć. A i 1oz u dilerów zdecydowanie taniej niż na giełdzie. Rynek wtórny w obecnych czasach byłby idealnym miejscem do zakupów, ale nie widzę tu jego konkurencyjności w stosunku do dilerów póki co.

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Pykacz » 01 gru 2020, 06:46

A nie pomyliłeś Independent Metal z Szlachetnymi Inwestycjami ?
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Grześ » 01 gru 2020, 07:00

@el-dziubek
Jak mozna ci doradzać jak sam zmieniasz upodobania 4 razy w roku?
Jak chcesz złoto ułamkowe, a już wizerunek jest bez znaczenia to za 300 € masz:
6,7751 gramów Au w próbie 900 20 Coron (nowe wydanie)
3,5% + spot.
Wiedeń masz za górką.
https://shop.vg-edelmetalle.com/20-kron ... __store=de

ODPOWIEDZ