Giełda Independent Metals

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: el-dziubek » 01 gru 2020, 07:40

@Grześ zadałem konkretne pytanie konkretnej osobie o konkretny twór. Nie chcę rady gdzie kupić i co kupić (wiesz doskonale, że znaleźć ofertę i kupić nietrudno samemu), tylko o portal, który miał doprowadzić do obniżki marż na metalach na naszym podwórku. A po kilku miesiącach jego działania nie widzę konkurencyjnych ofert złota na nim. Tyle i aż tyle. Moje preferencje zakupowe i zmiany nastrojów nie mają tu nic do tego.

@Pykacz pytam o Independent Metal. O istnieniu Szlachetnych dowiedziałem się czytając Twój wpis

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Pykacz » 01 gru 2020, 07:52

Independent ma być z założenia twórcy miejscem niekomercyjnym stąd trudno będzie długoterminowo konkurować ceną jeśli ktoś prywatnie kupił drożej i po spadku już jest w plecy . Wtedy on będzie miał gorszą cenę niż np taki tajny z ofertą "na zamówienie".
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: 0zł » 01 gru 2020, 07:53

Jak tłumaczyłem na yt, że nic z tego nie będzie to ci wszyscy "stackerzy", którzy dostali po uncji srebra czy ile tam od tych łepków ze szlachetnych inwestycji za nagranie reklamy mi kasowali komentarze i straszyli, że zgłoszą hejt do administracji yt🤣
I jeszcze mnie wyzywali od trolli dealerów :(

Zbyt oblatany na FB nie jestem, głównie obserwuję, ale z tego co zauważyłem to prędzej tam kupisz/sprzedasz to co chcesz niż na tych giełdach. Brodacz miał rację co do grupek na FB

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: el-dziubek » 01 gru 2020, 08:08

Małe sprostowanie. Pomieszałem promotorów :) Przepraszam za to. Pytanie o Independent powinno być do trader21 :)

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Pykacz » 01 gru 2020, 08:22

Co do złota o które pytasz to się nie wypowiem więcej niż tyle że podobno warto je mieć. Zaś co do konkurencyjnych cen na srebrnych 1 -no oz to nie znalazłem taniej w Polsce niż u nich. Podlinkowałem z resztą dzisiaj w okazjach czyli kangur 2020 100.67zł/oz https://www.independentmetals.pl/oferta ... -kangur-24
oraz krugerrand 102,76zł/oz https://www.independentmetals.pl/oferta ... an-idealny
Ostatnio zmieniony 01 gru 2020, 09:51 przez Pykacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: el-dziubek » 01 gru 2020, 08:28

Pytałem pod kątem złota :)

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: repek20 » 01 gru 2020, 10:16

el-dziubek pisze:
01 gru 2020, 08:28
Pytałem pod kątem złota :)
Ty tak na serio?
Żeby zaoszczędzić dajmy na to 5% kupowałbyś złoto od nie wiadomo kogo nie wiadomo skąd?

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: el-dziubek » 01 gru 2020, 11:00

Nie. Zwłaszcza, ze na tej giełdzie wcale taniej nie jest.
Było psioczenie na marże u dilerów i start platformy, która miała doprowadzić do ich zmniejszenia. Ale jak się ma to stać, kiedy marże na tejże giełdzie są sporo większe niż u dilera? Jestem ciekawy wniosków właściciela giełdy, bo z pozycji kupującego złoto jest ona bezużyteczna. Zaznaczam jeszcze raz - kupującego złoto.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: repek20 » 01 gru 2020, 11:52

Nawet gdyby tam uncję sprzedawali 200zł taniej, niż w sklepie to bym tam nie kupił.
1. Dajesz swoje dane nie wiadomo komu- nie wiadomo co z tymi danymi zrobi.
2. Nie masz dowodu zakupu.
3. Jak coś będzie nie tak to zmarnujesz czas i pieniądze na chodzenie po sądach, bo żadnego programu ochrony kupujących tam nie widzę.

Awatar użytkownika
stryjek
Posty: 159
Rejestracja: 04 sie 2020, 23:18

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: stryjek » 01 gru 2020, 15:57

Repek, masz mnóstwo racji, ale to nie wina portalu, tylko ludzi. To oni ustalają cene sprzedaży. Zauważyłem to samo i zastanawiam się, na co licza ludzie wystawiajacy na przykład Krugerranda za 8000, kiedy w sklepie, od ręki kosztuje 7400 (na przykład). Generalnie ceny złota są kompletnie niekonkurencyjne w stosunku do dilerów, nie mówiąc o szukaniu okazji za granicą itp.
Zauważyłem, że ostatnio chyba zaczynają z tym walczyć. Została mi jedna moja aukcja na IM monety 10 oz. w chorej cenie (a więc sam wystawiłem jak "krugerrandowcy") i chciałem poprawić kasując stówkę-w dół. Okazało sie, że mam komunikat w rodzaju "za drogo kolego" (tylko napisany kulturalnie i poprawnie), więc działania podejmują. Inna rzecz, że zaraz ludzie podniosą larum, że chca wystawiać za ile im sie podoba i w sumie też maja rację.
Na szlachetnych inwestycjach tez widać paradoks: jako diler portal jest bardziej konkurencyjny niż sama giełda. Czyli ludzie narzekaja na dilerów, że zdzierają, a jak przyjdzie co do czego, to dupa blada :) Diler mniej pazerny. Oczywiście, są dziwolągi, jak cena dukata, ale generalnie warto u nich kupować. Jeszcze żeby sie dało anonimowo...

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: flex » 01 gru 2020, 19:36

Tam jest duża bezwładność cen bo wiszą zgłoszenia sprzed kilku miesięcy. A ludzie, tak jak na OLX myślą, że skoro za darmo to wystawię +10% anóż się frajer znajdzie. Tyle, że na OLX można napisać czy zadzwonić i się potargować.
Do tego, przy tak zmiennym rynku jak PM czekanie na aprobatę ogłoszenia 3 dni jest śmieszne.
To właśnie jest wina portalu.
Projekt wdrożony z błędami i praktycznie od razu zapomniany.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1181
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: AlA » 01 gru 2020, 20:10

Chciałam dziś kupić jedną z ofert, ale po przeczytaniu opinii zrezygnowałam.
Czy dobrze zrozumiałam, że na żadnym z etapów kupna nie otrzymam namiarów na sprzedającego by z nim porozmawiać, dogadać się czy to przez PW, tel email??
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: Grześ » 01 gru 2020, 20:12

Po zgłoszeniu chęci zakupu otrzymasz dane kontaktowe, po akceptacji kupującego.
Potem możecie się umówić na dokończenie transakcji tak jak będzie wam pasowało.

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: SilverStackerPL » 01 gru 2020, 22:03

el-dziubek pisze:
01 gru 2020, 06:23
Mam pytanie do silvestackera odnośnie giełdy. W filmiku promującym zakładałeś obniżenie marży metali na rynku wtórnym poprzez powstanie platformy (konkurencja dla dilerów). Przed chwilą przeszukałem oferty w celu zakupu jakiegoś mniejszego złota w okolicach 1/4oz. Fajną opcję macie, gdzie przy cenie jest procent w stosunku do spot. Ale niestety nie znalazłem nic poniżej 10%. A mniej więcej tyle jest u dilerów na tej gramaturze. Mało tego, uncjówki złote w zdecydowanej większości to +20% i więcej nad spot (u dilerów okolice 5%). Przyznam, że nie zachęciłem się do nabycia tutaj ani jednej sztuki. Do tego dochodzi niepewność co do kontrahenta i brak wsparcia ze strony portalu w przypadku falsa.
Dlatego całkiem na serio zapytam, jak widzisz dalszy rozwój platformy pod względem obrotu złota? Nie stać mnie na zakup 1oz jednorazowo, więc muszę wchodzić w mniejsze wagi złota. U dilerów ostatnio 1/10 oz na poziomie 7% nad spot. Na numi polskie 100 zł 3-5% nad spot można znaleźć. A i 1oz u dilerów zdecydowanie taniej niż na giełdzie. Rynek wtórny w obecnych czasach byłby idealnym miejscem do zakupów, ale nie widzę tu jego konkurencyjności w stosunku do dilerów póki co.
Mimo, że wycofałeś pytanie do mnie, to się jednak wypowiem ;)
Tak jak zauważył już ktoś takie miejsca tworzą ludzie wystawiający oferty, a nie twórcy. I niestety ofert szukających jelenia jest sporo więcej niż takich, na jakie bym się zdecydował. Również wątpię czy kupował bym złoto z takich miejsc, bo wolę zapłacić więcej dealerowi niż latać po mieście szukając sprzedającego. Wracając do srebra, to spodziewałem się ofert z ceną niższą od dealerów o więcej niż 2-3zł, a takich nie ma za wiele niestety.

Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 441
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

Re: Giełda Independent Metals

Post autor: gladiq » 02 gru 2020, 10:38

Weźcie pod uwagę, iż oferty w normalnych cenach zwyczajnie i szybko znajdują kupujących.

ODPOWIEDZ