Sqosh Stuff YouTube

Posiadasz stronę z tekstami o tematyce numizmatycznej, piszesz bloga lub w inny sposób udzielasz się w sieci w zakresie numizmatyki? Podziel się tym z innymi.
Awatar użytkownika
Sqosh Stuff
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2020, 20:51

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: Sqosh Stuff » 02 sty 2021, 21:35

Fajnie, że ktoś się odezwał... Jakiś czas temu kolega zaprosił mnie na to forum, mówiąc, że tam znajdę ludzi którzy się znają wiedzą wszystko o monetach, można o wszystko spytać i porozmawiać. Dla tego tu jestem... Prowadzę kanał na YouTube, bo daje mi to pewną satysfakcję i miło spędzam przy tym czas dobrze się bawiąc, również poznając nowych ludzi tak jak tu teraz. Nie stoi za mną żaden sklep, mennica czy pośrednik..
Brodacz znam wiele przypadków, gdzie dzieciaki zaczynają swoją przygodę z monetami bulionowymi (i to coraz częściej), po pewnym czasie zaczynają się interesować historią monet, czytają i się uczą. Raczej nie działa to w drugą stronę. Moje córki natomiast lubią monety bulionowe, lubią oglądać moje filmy i przekładać monety z ojcem, moja żona jest natomiast ekonomistą i kibicuje mi jak swoje ciężko zarobione pieniądze przez uczciwą pracę wydaję na "numizmatykę".
Grześ widzę po aukcjach, że handlujesz bulionem i bulionem premium, mało tego po nicku stwierdzam, że nie raz byłem Twoim klientem... Mam nadzieję, że jak będzie płacz to tylko ze szczęścia.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: brodacz » 02 sty 2021, 21:59

Fajnie, dajesz nadzieję, że może coś z młodzieży wyrośnie. Jednak warto patrzeć trochę szerzej i szukać przykładów w przeszłości. Dzieciaki lubią Marvela i inne dinozaury czy bogów Olimpu, jednak równie dobrze mogą spodobać się im koale czy kukabary. Co rok inny wzór a w cenie 2monet filmowych mają 3 animalne. I pewność, że one zawsze utrzymają swój stosunek do ceny kruszcu. Dziś za wynalazki trzeba płacić spot +100%, że o Wiedźminie nie wspomnę i jak tu liczyć na zysk w przyszłości jak już obecnie to totalna przeginka? Zerknij na Lunary. Monety sprzed 15-tu lat są niemal nieosiągalne a przecież też kosztowały tylko spot +20%. Są pewne kanony, które dają pewność, że jeśli stracimy to relatywnie do spadku cen srebra. Czy Fafniry zachowają się podobnie? Czy za 10-15lat gdy np srebro pójdzie ze względu na inflację o 100% w górę one też podążą tym torem? Czy będzie jak z polskimi lustrzankami, które obecnie odkupujemy w cenach bliskich spot? A jak ktoś wówczas sugerował, że 120zl za sokoła jest szaleństwem, to sam za szaleńca uchodził. To miała być tak wspaniałą inwestycja. I tylko tych 5000 "głupich" numizmatyków wiedziało co się święci.
Dziś możesz rozwinąć swój kanał i pasję u dzieciaków, ale pamiętaj, że za 10-15 lat zostaniesz z tego rozliczony. Jeden zadowolony subskrybent da ci trzech nowych, ale jeden wściekły zniechęci aż 10-ciu potencjalnych. I oby nie pozwał Cię za nietrafione inwestycje. Bo za trafione dostaniesz co najwyżej kilka lajków.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Sqosh Stuff
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2020, 20:51

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: Sqosh Stuff » 02 sty 2021, 22:24

Widzisz nigdy aż tak szeroko nie patrzyłem, dałeś mi do myślenia, naprawdę. Ja pokazuję u siebie raczej nowości, ale też monety z starszych serii jak Somalijski Słoń którego brakuje mi dosłownie pare roczników... hyyyy ale już pomijając serie monet - przemyślę głębiej to co napisałeś i wezmę to do serca. W środowisku SilverStacker'ów w którym się obracam nikt nie poruszał tych kwestii.... Na kanale pod każdym filmem umieszczam adnotację "DISCLAIMER (zrzeczenie się odpowiedzialności)." Wiem, że to niczego nie zmienia. Może warto jest wspominać na końcu czy początku o tym. Dziękuję Brodacz za oświecenie i szersze spektrum, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sqosh Stuff
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2020, 20:51

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: Sqosh Stuff » 06 sty 2021, 18:48

Prezentacja top15 monet/serii z mojego "stosu".
Czy moje zestawienie pokrywa się chodź w części z Waszymi typami?
Zapraszam, miło widziane komentarze.
https://www.youtube.com/watch?v=uOhwS55 ... e=youtu.be
Załączniki
czoło youtube26.jpg

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: Grześ » 06 sty 2021, 20:47

Sqosh Stuff pisze:
02 sty 2021, 21:35
Grześ widzę po aukcjach, że handlujesz bulionem i bulionem premium, mało tego po nicku stwierdzam, że nie raz byłem Twoim klientem... Mam nadzieję, że jak będzie płacz to tylko ze szczęścia.
Miło mi ze odwiedziłeś mój stragan ze szrotem.
Zapewniam cię że swoich skarbów nie sprzedaje.
Co najwyżej nimi roluje zawsze z zyskiem.
Czy zauważyłeś ze na moim straganie jest dokładnie to, co kupujesz?
Srebro premium to nie jest numizmatyka.
Całe nakłady są bez obiegowe i żadnej wartości numizmatycznej nie mają.
To błyszczące medaliki w menniczym stanie.
Jeśli ktoś ma ochotę to zbierać po sztuce to jestem w stanie to zrozumieć, ale kupowanie to rolkami w celach inwestycyjnych to strzał w kolano.
Inwestycyjnie kupuje się srebro na wagę.
Najtaniej za gram jak tylko jest to możliwe.
---------------
Nie mam do ciebie żadnej pretensji.
To co napisałem to przestroga, powiedzmy starszego kolegi.
Ja też swojego czasu poddałem się presji błyskotek.
Medaliki nie dają zysku, a większość jest niesprzedawalna.
Mimo małych nakładów i tak leżakują u prawie każdego dealera.
Tu panuje moda.
Przychodzi na jakiś wynalazek i szybko odchodzi.
A ty bracie zostajesz ze szrotem w ręku.
Taka jest polityka serii niskonakładowych.
Jest ich co miesiąc coraz więcej.
Wszystkie śmieją się do ciebie aby wydrenować ci kieszeń.
Nie popełniaj moich błędów.

Awatar użytkownika
Duczkens
Posty: 97
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:01

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: Duczkens » 06 sty 2021, 21:37

pod powyższym mogę się tylko podpisać

choć nie wpadłem w mocny ciąg, to kilka sztuk zdążyłem nabyć, na szczęście szybko zauważyłem że to pułapka

jak AG to tylko zwykły bulion jak najtaniej

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Sqosh Stuff YouTube

Post autor: Grześ » 07 kwie 2021, 11:14

@Sqosh Stuff
Jesteś tu?
Napisz kilka zdań co to za sabotaż odwalasz?
170137802_153839353305906_797713688931632404_n.jpg
169717522_153839443305897_6147415903538271995_n.jpg

ODPOWIEDZ